Еспаньол приземи разсеян Лудогорец (видеоанализ)

Лудогорец загуби с 0:1 домакинството си на Еспаньол в третия си мач от Група Н в Лига Европа. Пред препълнения стадион в Разград, “орлите” бяха доста разсеяни. Нямаше и помен от играта им при разгромите срещу ЦСКА Москва и Ференцварош. Голът за испанците вкара Кампухано в 14-ата минута след груба грешка в защитата на “орлите”. Еспаньол все пак даде жертва – капитанът Хави Лопес бе изгонен в края и ще пропусне реванша между двата тима след две седмици в Испания. Това бе първа загуба за Лудогорец, откакто Станислав Генчев пое тима. Освен това “орлите” Dпрекъснаха и серията от 9 поредни победи.DSPORT.BG

Ето и анализа на Веско Вълчев

В 9-ата минута дойде първата опасна ситуация в мача. Сисиньо центрира по дясното крило и Джоди Лукоки стреля с глава. Топката обаче бе хваната от вратаря Диего Лопес.

За съжаление в 14-ата минута Еспаньол откри резултата. След дълга топка, която на пръв поглед не трябваше да е проблем за защитата на Лудогорец, Кампухано се шмугна между Форстър и вратаря Пламен Илиев, които не се разбраха и реализира в мрежата на “орлите”.

Лудогорец се опита да отговори веднага. Вандерсон получи по лявото крило, той влезе навътре и стреля, но топката мина малко над вратата на гостите. В 30-ата минута Кампухано имаше нов шанс да вкара. Ударът му обаче бе уволен от Пламен Илиев. 10 минути по-късно Гранеро центрира от конрер и Еспиноса стреля много опасно с глава. За радост топката мина покрай вратата на Илиев. “Орлите” стигнаха до чисто положение няколко минути по-късно. След центриране на Марселиньо от корнер, топката стигна до Стефан Баджи, който стреля, но играч на Еспаньол изби пред голлинията.

В началото на втората част “орлите” продължават да правят непредизвикани грешки и не могат да установят натиск. Еспаньол имаше шанс да вкара и втори гол след час игра, но испанците изпуснаха чрез Варгас.

В 71-ата минута левият бранител Антон Недялков проби страхотно, навлезе в наказателното и стреля с десния крак. За огромно съжаление ударът му мина над напречната греда. Мавис Чибота направи много хубаво влиза през центъра на защитата на Еспаньол. Той се озова на стрелкова позиция и за съжаление стреля в страни от вратата на Лопес.

В 88-ата минута капитанът на Еспаньол Хави Лопес получи червен картон след груб фаул срещу Стефан Баджи.

Лига Европа, Група Н, ст. “Лудогорец Арена”, Разград, Начало: 19:55 часа

Лудогорец – Еспаньол 0:1

Голмайстори: 0:1 Кампухано 14′