Кошмар в Барселона – Лудогорец бе разбит с шест гола от Еспаньол (видео)

Отборът на Лудогорец изживя една от най-кошмарните си евровечери в историята си. “Орлите” бяха разгомени с 0:6 от Еспаньол в четвъртия си мач от Група “Н” на Лига Европа. Това е изравнен антирекорд за загуба на тима в Европа, след като през 2016 година той бе победен със същия резултат от Арсенал в Шампионската лига.SPORTAL.BG

Българите на практика не дадоха никакъв отпор на съперника, след като срещата започна по изключителен неприятен начин и на почивката испанците водеха с 3:0, а тимът от Разград бе с двама души по-малко заради червени картони на Рафаел Форстър и Яцек Горалски. Всички попадения за испанците бяха дело на различни футболисти – Оскар Мелендо, Луис Лопес, Матиас Варгас, Виктор Кампусано, Адриан Педроса и Факундо Ферейра. Освен това домакините удариха и две греди, така че поражението можеше да бъде и по-тежко.

Наставникът на гостите Станислав Генчев заложи на Пламен Илиев на вратата, а пред него в защита действаха Антон Недялков отляво, Сисиньо отясно, а централна двойка бранители – Рафаел Форстър и Георги Терзиев. В халфовата линия бяха Стефан Баджи и Яцек Горалски. Малко по-напред бе Марселиньо, а по двете крила Вандерсон и Джоди Лукоки. На върха на атаката бе Клаудиу Кешерю.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута. Тогава след пас отдясно Оскар Мелендо бе оставен непокрит от защитата на българите и след като нагласи топката на левия си крак простреля Илиев.

В 12-ата минута ситуацията на българите стана много неприятна. Форстър позволи на Виктор Кампусано да му открадне топката и тръгна да излиза сам срещу вратаря. При това положение бразилецът го спъна и получи директен червен картон.

В 19-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на Еспаньол. При едно центриране от ъглов удар Илиев излезе неразчтено и оголи вратата си, а зад него Луис Лопес се извиси над защитата и вкара с глава за 2:0.

В 34-ата минута Лудогорец остана с още един човек по-малко. Горалски блокира с ръка един удар по посока на вратата. Съдията отсъди дузпа и показа втори жълт картон на поляка. Зад топката застана Матиас Варгас и прониза за трети път българската врата.

До края на полувремето домакините можеха да стигнат до още попадения, но Илиев спаси тима от още неприятни моменти. При един удар на Мелендо стражът изби кълбото в гредата, което бе последната преграда пред четвъртия гол. В опит да заздрави отбраната Станислав Генчев направи две смени още през първата част – Кешерю и Марселиньо напуснаха за сметка на Анисе и Жордан Икоко.

Втората част започна също кошмарно за Лудогорец. В 52-ата минута Кампусано отбеляза, след като се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле и с левия крак прониза Илиев за четвърти път.

В 73-ата минута резултатът вече беше 5:0 за домакините. Резервата Адриан Педроса бе оставен сам в наказателното поле и с диагонален удар с левия крак покачи с пето попадение за тима си.

Две минути по-късно ситуацията на терена стана още по-лоша за българския тим – 6:0. Друга резерва в срещата Факундо Ферейра остана също на чиста позиция и технично прехвърли Илиев.

Малко преди края на срещата играч на домакините удари за втори път гредата над Илиев, което можеше да доведе до още по-тежка загуба, но така или иначе ново попадение в българската врата не падна и срещата завърши – 6:0.

Все пак Лудогорец все още е в добра позиция да продължи напред към елиминациите. В момента играчите на Генчев са все още на втора позиция с шест точки, след като Ференцварош не успя да победи ЦСКА (Москава). Унгарците остават с пет на трета позиция, докато Еспаньол е лидер с 10. Руснаците пък взеха първата си точка.

ЕСПАНЬОЛ – ЛУДОГОРЕЦ 6:0
1:0 Мелендо (4)
2:0 Лопес (19)
3:0 Варгас (35-д)
4:0 Кампусано (52)
5:0 Педроса (73)
6:0 Ферейра (76)

Еспаньол: 13. Д. Лопес,  6. Л. Лопес, 14. Мелендо, 17. Вила, 18. Коршия, 20. Еспиноса, 22. Варгас, 23. Гранеро, 24. Калеро, 26. Лозано, 31. Кампусано

Лудогорец: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 90. Форстър, 3. Недялков, 44. Горалски, 25. Баджи, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю