ЦСКА-София с четвърта поредна победа след разгром във Враца (видео)

ЦСКА-София постигна четвърта поредна шампионатна победа под ръководството на Милош Крушчич, след като разгроми с 3:0 Ботев (Враца) в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Гостите решиха всичко с две попадения в началото на сблъсъка. Пламен Гълъбов откри в 7-ата минута, а Тиаго удвои в 18-ата. Португалецът се разписа още веднъж в заключителните секунди на срещата.SPORTAL.BG

Сред 11-те на гостите отново не попадна националът Кристиян Малинов, който остана на пейката за сметка на Рубен Пинто и Валентин Антов.

Наставникът на домакините Антони Здравков пък заложи на офанзивна схема с Валери Божинов, Валери Домовчийски и Петър Атанасов в атака, но тримата така и не успяха да създадат нещо по-сериозно пред противниковата врата.

Срещата започна с натиск на червените, които можеха да открият резултата още в петата минута. Тогава Отабор получи отляво и влезе навътре, след което подаде към Тиаго. От своя страна португалецът пусна към непокрития Евандро, последва мощен шут на бразилеца от 14-15 метра, който “облиза” лявата греда.

Логичното се случи в 7-ата минута, когато Пламен Гълъбов вкара с глава, засичайки центриране от корнер.

Гостите удариха за втори път в 18-ата минута. Тогава Отабор опита да намери Тиаго, пасът му се оказа неточен, но след подхлъзване на играч в зелено топката отиде в Евандро. Бразилецът я обработи бързо и изведе отлично Тиаго сам срещу вратаря, а португалецът нямаше проблем да вкара за 2:0.

В 32-ата минута централните бранители на Ботев допуснаха поредна елементарна грешка, Али Соу се възползва от нея отнемайки топката от Керчев, след което стреля от малък ъгъл, а Костов изби.

Малко по-късно, в 34-ата минута, врачани осъществиха първата си по-опасна атака. След нея те получиха право да изпълнят корнер, Керчев стреля с глава, но ударът не бе опасен и излезе в аут. Само 120 секунди по-късно домакините получиха шанс да изпълнят фаул на 20 метра почти фронтално пред вратата на ЦСКА-София, но Мечев шутира високо над напречната греда.

В 42-ата минута червените бяха близо до трети гол. Отабор бе изведен отляво сам срещу вратаря и стреля от 6-7 метра, но Костов изби. Червените пропиляха още една отлична възможност в заключителните секунди на първата част. Отабор за пореден път надигра няколко бранители в зелено и намери перфектно непокрития Евандро. Бразилецът стреля без забавяне от границата на наказателното поле, но Костов някак изби, а при добавката Соу не уцели празната врата.

В 46-ата минута Али Соу направи нов фрапантен пропуск. Гълъбов направи двойно с Евандро и центрира отлично към тарана на гостите, който от 3-4 метра не успя да уцели празната врата. Пет минути по-късно червените създадоха поредното си добро положение, което пак не се превърна в попадение. Тиаго напредна добре през центъра на терена, навлезе в пеналта и шутира опасно, но Костов спаси.

В 55-ата минута Евандро осъществи пробив отдясно и върна от аутлинията към Тиаго, португалецът шутира от 11 метра, но над вратата.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЦСКА-СОФИЯ 0:3

0:1 Пламен Гълъбов 7