Петя Луканова зае 40-то място в спортната стрелба

Петя Луканова зае 40-о място на 10 метра пушка (жени) на олимпийския турнир по спортна стрелба в Лондон. 43-годишната българка регистрира резултат 392 точки, което я нареди далеч от първите осем, които ще участват във финала по-късно днес. Луканова постигна еднакъв резултат с бременната в осмия месец малаизийка Нур Суряни Таиби. С най-добър резултат във финала влязоха полякинята Силвия Богачка и китайката Ил Силин, които записаха по 399 точки,sport.bnt.bg

Олимпийската вицешампионка в дисциплината от Атина 2004 и Пекин 2008 Любов Галкина остана извън финала, след като завърши 10-а с 396 точки. Баиа Ал Хамад стана първата катарска жена, участник на Олимпиадата. 20-годишната състезателка, която стреля с фередже на главата, зае 17-о място с 395 точки.

Финалът на 10 метра пушка жени е в 13.00 часа българско време и в него ще бъдат определени първите медалисти на Олимпиадата в Лондон