Ботев Пд продължи победния ход в първенството с разгром (видео)

Ботев (Пловдив) постигна четвърта поредна победа в първенството, надигравайки с 3:0 Царско село като гост в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Първите две попадения вкара Антонио Вутов (25, 36), а Тодор Неделев реализира трети гол в 66-ата минута от дузпа.  SPORTAL.BG

Срещата започна с минута мълчание в памет на Стефан Данаилов.

Срещата започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата още в 3-ата минута. Венци Христов получи извеждащ пас отляво, след което намери великолепно непокрития Карачанаков. Той от своя страна овладя топката и прати топката над вратата с фронтален шут от 9-10 метра.

В 9-ата минута Царско село създаде нова добра възможност. Антуи преодоля Димитров, стигна до ъгъла на малкото наказателно поле и стреля с левия крак, но Георгиев спаси.

И когато Царско село имаше надмощие в играта, се стигна до попадение в тяхната врата. Лазар Марин осъществи отличен пробив отляво и върна към Вутов, който вкара за 1:0.  Попадението обаче бе доста спорно, тъй като останаха сериозни съмнения, че при подаването на Марин топката е напуснала терена с целия си обем.

В 36-ата минута Ботев вкара втори гол. Футболист на домакините опита да върне към централния защитник Кавдански, но топката се спря в една от локвите на терена. Последва моментален извеждащ пас към Вутов, който се откъсна сам срещу вратаря и реализира с шут под гредата за 2:0.

В 44-ата минута и Неделев бе близо до попадение след много добър фалцов изстрел с левия крак от границата на наказателното поле, но ударът му профуча над напречната греда.

В първите 180 секунди на втората част канарчетата пропиляха нови две положения. Първо Вутов опита да намери Балтанов, но комбинацията не се получи. Малко по-късно Вутов се измъкна от защитата и засече центриране отдясно, но не уцели вратата.

Гостите все пак стигнаха до трети гол. Това стана в 66-ата минута след точно изпълнена дузпа от Тодор Неделев.  Тя дойде след контраатака на канарчетата, при която Вутов се пребори за топката и изведе Неделев сам срещу вратаря. Плеймейкърът на пловдивчани напредна, но не стреля, а подаде към набралия скорост Вутов. Последва шут на нападателя в аут, но Кавдански се хвърли в неговите крака и го събори. Реферът прецени да посочи бялата точка и за Неделев не бе трудно да покачи на 3:0.

Две минути по-късно Царско село имаше възможност да намали след удар на Антуи, но Георгиев изби.

До края на двубоя домакините опитаха да се разпишат почетно, но Янко Георгиев спаси няколко изстрела от средна и далечна дистанция.

Царско село – Ботев (Пд) 0:3

0:1 Антонио Вутов 25
0:2 Антонио Вутов 36
0:3 Тодор Неделев 66 д.

Царско село: 30. Пласид, 25. Й. Минев, 3. Кавдански, 17. Даскалов, 14. В. Минев, 20. Юсеин, 8. Уесли Ната, 22. Бахамбула, 7. Карачанаков, 11. Антуи, 9. Христов

Ботев: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Кр. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Терзиев, 22. Перван, 17. Балтанов, 8. Неделев, 7. Тонев, 10. Вутов