Григор Димитров също се класира напред

Григор Димитров се превърна в първия роден тенисист с победа на Олимпийски игри и то още в дебютното си участие на най-популярния спортен форум в света – 6:3, 7:6(4) над Лукаш Кубот в среща от първи кръг на тенис турнира в Лондон.sport.bnt.bg
Полякът имаше всички шансове да спечели сет, след като сервираше при 5:3 гейма във втората част и имаше сетбол при 6:5, но в тези критични моменти първата ни ракета показа непримирим характер и в крайна сметка успя да се поздрави с победата.
Григор си осигури 35 точки за световната ранглиста, но няма да прибави нови към актива си, тъй като има да защитава 45 от турнира във Вашингтон през миналия сезон. Следващият противник на 21-годишния българин ще се реши от двубоя между Михаил Кукушкин и намиращият се под №14 в света Жил Симон, срещу когото хасковлията има три загуби от три изиграни мача. Срещу Кукушкин Григор има победа и загуба.