Българите на Олимпиадата днес

Петима български спортисти ще се изявяват на Олимпиадата в Лондон днес. Страната ни вчера имаше повод за приятни моменти – победите на Григор Димигров и Цветана Пиронкова в тенис турнира, успеха на Детелин Далаклиев в бокса и класирането на финал на Данчо Йовчев,блиц

Първи мач днес ще изиграе националният ни отбор по волейбол. Момчетата на Найден Найденов излизат в 11:30 часа българско време срещу домакина Великобритания. Без Матей Казийски останалите волейболисти ще трябва да стартират успешно, за да се надяват да прескочат предварителната група.

Легендарната Мария Гроздева отново щ е застане на огневия рубеж, за да покаже точен мерник и да преследва участие във финала, а защо не и медал. Редом до нея застава и младата ни надежда Антоанета Бонева.

Момичетата в плуването – Екатерина Аврамова и Нина Рангелова, ще преследват добро участие, а Петя Неделчева ще се опита да докаже, че е една от водещите европейки в бадминтона.

Българското участие завършва с квалификациите на Ралица Милева в спортната гимнастика.

БЪЛГАРИТЕ НА ОЛИМПИАДАТА ДНЕС:

28 ЮЛИ (СЪБОТА)
11:00 часа
Мария Гроздева, Антоанета Бонева (стрелба, квалификации. Финалът е от 13:45 – 14:05 часа)
11:30 часа България – Великобритания (волейбол) – БНТ
11:30-12:30 часа Мартин Иванов (джудо, квалификация. Полуфиналите са от 16:00 часа, а финалът от 18:00)
12:00 часа Екатерина Аврамова и Нина Рангелова (плуване, квалификации. Финалът е от 21:30 часа)
20:30 часа Петя Неделчева – Алесия Зайцава (бадминтон, групова фаза)
22:00 часа
Ралица Милева (спортна гимнастика, квалификации).