Фамозен Тодор Неделев донесе на Ботев шести пореден триумф (снимки+видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши страхотната си серия в края на полусезона с победа 2:0 при визитата си на Витоша (Бистрица) в мач от 20-ия кръг на шампионата. “Канарчетата” компенсираха напълно слабия си старт на първенството и сега записаха шеста поредна победа в efbet Лига. В герой за тима на Ферарио Спасов се превърна Тодор Неделев, който отбеляза по фамозен начин първия гол, а след това изведе отлично Фернандо Виана за второто попадение.SPORTAL.BG

През първата част гостите бяха пълни господари на събитията на терена, но така и не успяха да стигнат до попадение. На няколко пъти те обстрелваха вратата на Василев, като най-близо до попаднието бе Фернандо Виана, но ударът му бе блокиран от вратаря. Балтанов, Вутов и Неделев също пробваха да открият, но не сполучиха.

Веднага след подновяването на играта “канарчетата” откриха резултата. Неделев отбеляза страхотен гол, след като първо прокара топката между краката на Котев, а след това с мощен шут от над 25 метра с левия крак прати кълбото неспасяемо в горния ъгъл на Василев.

Ботев продължи да доминира в срещата и не остави съмнения, че ще успее да спечели срещата. За да подпечатат успеха гостите стигнаха до второ попадение. В 80-ата минута Неделев изведе отлично зад защитата Виана. Бразилецът технично копна топката покрай Василев и след секунда резултатът вече беше 2:0 в полза на пловдивчани.
 Така Ботев вече е в подножието на шестицата. “Канарчетата” са към момента на седма позиция с актив от 28 точки – петият и шестият съответно Славия и Черно мора са само с една повече. Витоша пък остава на дъното с едва пет точки и спасението изглежда все по-далечна възможност.

ВИТОША – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:2
0:1 Неделев (46)
0:2 Виана (80)

ВИТОША: 1. Василев, 2. Гочев, 3. Зюмбулев, 5. Бонев, 7. Кочилов, 10. Амзин, 14. Садула, 23. Гъргоров, 80. Котев, 93. Кабов, 17. Динев

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георгиев, 2. Перейра, 25. Работов, 3. Пиргов, 28. Филипов, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев, 10. Вутов, 92. Виана