България блесна в Берлин и срази Франция (видео + галерия)

Националният отбор на България за мъже победи драматично с 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8) фаворита Франция в първия си мач от група “В” на олимпийската квалификация по волейбол за мъже в Берлин. SPORTAL.BG

Срещата се игра в легендарната зала “Макс Шмелинг Хале” в германската столица и бе наблюдавана от 2188 зрители.

Спортният министър Красен Кралев и кандидатът за президент и управляващ в момента БФВолейбол заедно с Данчо Лазаров – Любо Ганев, наблюдаваха срещата на живо от трибуните.

Във вторник България ще играе срещу Нидерландия във втория си мач в германската столица. Третият съперник на българите в груповата фаза е Сърбия.

Франция има победа и поражение, сърбите също са с един успех.

Само победителят от турнира в германската столица ще спечели квота за олимпийските игри в Токио през лятото.

България поведе с 2:1 в началото на двубоя след две поредни атаки през центъра на Виктор Йосифов.

Блокада на Виктор Йосифов и Георги Сеганов и 3:1. Ас на Тодор Скримов направи резултата 4:1. Ас на Жан Патри намали резултата до 3:4. Нова атака на Жан Петри и 4:4. Ас на Жан Патри и Франция поведе с 5:4. Двоен блок спря атака на Цветен Соколов – 6:4. Силвано Пранди взе прекъсване за България.Ървин Нгапет направи 7:4, след като остана без блокада, а Жан Патри повиши разликата на 8:4. Розалин Пенчев намали до 5:8. Блокада на Светослав Гоцев – 6:8. Ас на Виктор Йосифов, който насочи топката в Ървин Нгапет – 7:8. Розалин Пенчев атакува от зона 4 по диагонала за 8:10. Ървин Нгапет атакува в аут – 9:10. Розалин Пенчев атакува по диагонала от зона 2 за 10:12. Цветан Соколов намали до 13:15. Розалин Пенчев намали до 14:16. Ас на Виктор Йосифов свали разликата само на 1 точка при 15:16. Нов ас на Виктор Йосифов изравни резултата при 16:16. Лоран Тили побърза да вземе прекъсване за Франция.

Страхотна блокада на Георги Сеганов и Светослав Гоцев – 17:16. Виктор Йосифов спаси топка в защита с една ръка, а после Цветан Соколов направи 18:16. България поведе с 20:18 след атака на Цветан Соколов. Мощен сервис на Розалин Пенчев помогна на Светослав Гоцев да спре с блокада атака на Жан Патри за 21:18.

Лоран Тили взе второто си прекъсване в първата част. Националите успяха да поведат с 4 точки при 22:18. Ас на Бенжамен Тонюти – 22:20. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Нов ас на Бенжамен Тонюти – 22:21. Цветан Соколов атакува през Ървин Нгапет за 23:21. Ас на Велизар Чернокожев изведе България до геймбол при 24:21. Цветан Соколов атакува мощно за 25:23 в първата част.

Volleyball World

@FIVBVolleyball

Monster Block! #9 Georgi Seganov with the stuff that put Bulgaria 🇧🇬 in the lead & they take the 1st from France 🇫🇷 25-23!

Embedded video

20 people are talking about this
Франция поведе с 3:0 в началото на втория гейм. Цветан Соколов записа първа точка за България във втората част – 1:3. Нова мощна атака на Цветан Соколов със скорост 116 км/ч и 2:4. Ървин Нгапет атакува в аут за 4:5.
Светослав Гоцев атакува през центъра за 5:6. Атака на Бартелеми Шинениезе направи резултата 9:5 за Франция. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Тежък начален удар на Жан Патри и атака на Бенжамен Тонюти доведе до 6:10. Франция поведе с 11:7 след близо 5 минутна разправия между Лоран Тили и съдиите.

Влезлият като резерва Николай Панчев направи 8:12. Виктор Йосифов завърши с лявата ръка атака за 9:12. Франция поведе с 16:9, а Силвано Пранди взе прекъсване за България. Цветан Соколов намали до 10:16 атака от зона 2. Ясин Луати заби единичен блок срещу атака на Цветана Соколов 10:18. Нова блокада срещу атака на Розалин Пенчев и 10:19. Цветан Соколов атакува успешно по диагонала от зона 3 за 12:19. Блокада на Цветан Соколов срещу атака на Ясин Луати – 13:19. Пайп на Мартин Атанасов и 14:20. Атака в аут на Бартелеми Шинениезе 15:20 . България намали до 17:23 и това накара Лоран Тили да вземе прекъсване. Никола Льо Гоф оформи крайни резултата във втория гейм до 25:17.

France 🇫🇷 wins the 2nd 25-17 & evens the match with Bulgaria 🇧🇬! This big spike by #9 @EarvinNgapeth was a big moment!

15 people are talking about this
Силвано Пранди пусна в игра в началото на третата част Алекс Грозданов на мястото на Светослав Гоцев и Мартин Атанасов на мястото на Розалин Пенчев.

България поведе с 6:4 в началото на третата част, след единична блокада на Виктор Йосифов и атака на Цветана Соколов. България поведе с 10:6 след тройно блокада срещу атака на Ърван Нгапет. Ас на Мартин Атанасов и 11:6. Лоран Тили взе прекъсване. Нов ас на Мартин Атанасов, след сервис със скорост от 116 км/ч – 12:6. Ас на Ървин Нгапет и 13:10. Алекс Грозданов атакува покрай единична блокада за 14:10. Нова атака на Алекс Грозданов доведе до 15:11. Още една успешна атака на Алекс Грозданов направо 16:13. Жан Патра игра с блокадата – 16:14. Мощна атака на Цветан Соколов по диагонала от зона 2 направи 17:14. Ас на Георги Сеганов и 18:14. България поведе с 19:14. Блокаут на Мартин Атанасов направи резултата 20:14. Нов ас на Георги Сеганов и 21:14 за България. При 21:16 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Жулиен Линеел би сервис в мрежата за 22:16. Блокаут на Цветан Соколов и 23:16. Франция намали до 20:23, а Силвано Пранди взе прекъсване за България. Ас на Ървин Нгапет и 21:23. България стигна до геймбол след сервис в мрежата за 24:21. Алекс Грозданов записа последната точка в третата част за 25:22.

Пайп на Тодор Скримов направи резултата 3:2  в началото на 4-ата част. Мартин Атанасов игра по блокадата за 4:3. Нов пайп на Тодор Скримов – 5:4. Ървин Нгапет изравни при 5:5 и го изведе напред с контраатака при 6:5. Алекс Грозданов заби “пирон” в полето на Франция за 6:6. Пайп на Ървин Нгапет и 8:6 за французите. Тодор Скримов намали до 8:9. Антоан Бризар атакува за 11:9. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 – 10:12. Мартин Атанасов атакува по диагонала от зона 4 за 11:13. Ас на Мартин Атанасов свали разликата само на една точка – 12:13. Цветан Соколов намали до 13:16. Никола Льо Гоф атакува в аут 14:16. Ървин Нгапет заби топката от сервис в мрежата за 15:17. Цветан Соколов атакува покрай блокадата в аут 15:19. Бартелеми Шинениези направи 20:15, а Силвано Пранди взе прекъсване за България. Ървин Нгапет атакува в аут от пайп – 16:20.
Мартин Атанасов намали до 17:21. България намали до 19:21 след ас на Виктор Атанасов. Лоран Тили взе прекъсване. Блокада на Бартелеми Шинениезе изведе до Франция до 24:19. “Петлите” спечелиха 4-ата част с 25:19.

Тодор Скримов изведе България напред в тайбрека за 2:1. Нова атака на Тодор Скримов и 3:1. Контраатака на Мартин Атанасов направи резултата 4:1. Лоран Тили взе прекъсване за Франция. Дълго разиграване завърши с мощна атака на Цветан Соколов от зона 2 за 5:2. Цветан Соколов спаси трудна топка в защита, а Мартин Атанасов направи 6:3. Жулиен Линеел би сервис в мрежата – 7:4. България поведе с 8:5 след сервис в аут на французите. Страхотно разиграване бе завършено от Цветан Соколов за 9:5. Грешка в атака на Ървен Нгапет и 10:6.

Нова грешка на французите направи 11:6 за българските волейболисти. Мощен сервис и ас на Цветан Соколов – 12:6. Бенжамен Тонюти би сервис в мрежата – 13:7. България стегна до мачбол при 14:8 с мощна атака на Цветан Соколов.

Бертелеми Шинениезе атакува в аут и България спечели тайбрека с 15:8 и мача с 3:2 гейма.

Match, Bulgaria 🇧🇬! They defeat France 🇫🇷 3-2 (25-23, 17-25, 25-22, 19-25, 15-8) & #19 Tsvetan Sokolov led with 23!

37 people are talking about this
Най-резултатен за успеха на България бе Цветан Соколов с 23 точки (2 аса, 1 блок, 53% ефективност в атака), резервата Мартин Атанасов добави 15 точки (3 аса, 1 блок, 65% ефективност в атака, 20% перфектно и 50% позитивно посрещане). Капитанът  Виктор Йосифов се отличи с 12 точки (4 аса, 5 блока, 60% ефективност в атака).

За Франция диагоналът Жан Патри заби 20 точки (3 аса, 1 блок, 55% ефективност в атака). Звездата Ървин Нгапет 17 точки (3 аса, 2 блока, 39% ефективност в атака, 6% перфектно и 44% позитивно посрещане).

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 5, Цветан Соколов 23, Розалин Пенчев 5, Тодор Скримов 6, Виктор Йосифов 12, Светослав Гоцев 3 – Теодор Салпаров-либеро (Мартин Атанасов 15, Николай Пенчев 2, Петър Каракашев-либеро, Алекс Грозданов 5, Велезар Чернокожев 1)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти 4, Жан Патри 20, Ървин Нгапет 17, Кевин Тили 5, Никола Льо Гоф 6, Бартелеми Шинениезе  13 – Женя Гребенников-либеро (Жулиен Линеел, Антоан Бризар 4, Ясин Луати 3)
Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ.