България срази Нидерландия преди решаващата битка срещу Сърбия

Националният отбор на България по волейбол за мъже постигна втора поредна победа на олимпийската квалификация в Берлин.SPORTAL.BG

След победата с 3:2 над Франция в понеделник, днес играчите на Силвано Пранди се наложиха с категоричното 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) над Нидерландия, за да запишат втора победа в група “В” и да оглавят класирането с 5 точки.

България блесна в Берлин и срази Франция (видео + галерия)Днешната победа означава, че България се нуждае от само два гейма заключителния си мач със Сърбия в сряда, за да се класира за полуфиналите.
Българите бяха много по-добри от холандците в днешния ден и нямаше никакви интрига в който и да е от трите гейма.
Двубоят България – Нидерландия започна равностойно. Цветан Соколов изравни резултата с мощна атака по тройна блокада за 6:6. Нова мощна атака на Цветан Соколов оставен без блокада по правата – 7:6. Единична блокада на Виктор Йосифов изведе България напред при 9:8. Последваха 5 поредни точки за България и 14:8. Тодор Скримов игра с блокадата за 15:10. България поведе с 20:13 след грешка в атака на Йелте Маан. Страхотна блокада на Виктор Йосифов и Мартин Атанасов спря атака на Нимир Абдел-Азиз. Пайп на Мартин Атанасов направи резултата 22:16. Единична блокада на Теодор Тодоров доведе до геймбол при 24:19. Атака в аут на холандците донесе успех за България в първия гейм с 25:19.

Volleyball World

@FIVBVolleyball

Here comes the 💥 indeed!

Bulgaria 🇧🇬 dominated the Netherlands 🇳🇱 and took the opener by 25-19. Join us for Set 2!

Embedded video

See Volleyball World’s other Tweets
Фантастична блокада на Теодор Тодоров доведе до 3:0 в началото на втората част. Цветан Соколов атакува по блокадата на Недерландия и 4:0. Роберто Пиаце взе прекъсване. Атака на Мартин Атанасов по блокадата от зона 4 и 7:3 за България. Тийс Тер Хорст атакува в аут – 8:3. Пайп на Тодор Скримов донесе 9:4. Ас на Виктор Йосифов направи 12:6. Роберто Пиаца взе прекъсване. Ас на Цветан Соколов изведе България напред с 17:8. Ас на Тодор Скримов направи разликата 10 точки – 20:10. Мощна атака на Цветан Соколов изведе националите до геймбол при 24:16. Нова наказателна акция на Цветан Соколов и 25:16.

An even stronger Bulgaria 🇧🇬 move forward! They make it to 25-16 and 2-0 over the Netherlands 🇳🇱!

България поведе с 4:2 в началото на 3-ия гейм след технична атака на Тодор Скримов. Националите дръпнаха с 9:5 и 13:8 след ас на Цветан Соколов. Ас на Тодор Скримов и 15:11. Разликата се увеличи на 10 точки в полза на България при 22:12. Единична блокада на капитана Виктор Йосифов и мачбол при 24:13.
Последната точка в мача за 25:15 за България дойде след атака в аут на Люк Ван Дер Ент.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов – Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
НИДЕРЛАНДИЯ: Весел Камник, Нимир Абдел-Азиз, Тийс Тер Хорст, Йелте Маан, Михаел Паркинсон, Фабиан Плак – Юст Дронкерс-либеро
Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА.