България наказа и Австралия и е на четвъртфинал

Срещата започна със сервис на България, който австралийците превърнаха в първа точка в своя полза. Играта продължи точка за точка, като грешки не липсваха и у двата тима.sportni.bg

В крайна сметка първото техническо прекъсване в мача дойде при резултат 8:7 в полза на Австралия, а след него австралийците увеличиха преднината си до 3 точки – 10:7.

Постепенно българите се мобилизираха и стопиха преднината на съперника си, изравнявайки резултата – 11:11. След това отново се стигна до аванс от две точки за Австралия – 15:13. При резултат 16:14 дойде и втората техническа пауза в гейма.

Отличната ни блокада най-накрая заработи на пълни обороти и отново се стигна до реми – 16:16 и до преднина за “лъвовете” от 3 точки – 19:16, но австралийците не се даваха и се стигна до равенство – 20:20.

В крайна сметка България успя да затвори частта при резултат 25:23 и да поведе с 1:0 гейма на Австралия.

Втората част започна ужасяващо за България, след като австралийците отбелязаха цели пет безответни точки в своя полза, което принуди селекционерът Найден Найденов да поиска прекъсване.

То обаче не даде кой знае какъв резултат, като високите австралийци успяваха да преодолеят българската блокада и се оттеглиха на пъвата техническа пауза с преднина от шест точки – 8:2.

Все пак, постепенно “лъвовете” възвърнаха самообладанието си и намалиха преднината на Австралия до две точки – 12:10, а след това и изравниха до 14:14.

Все пак второто прекъсване в гейма отново дойде при преднина за австралийците, но тя бе минимална – 16:15. Най-накрая българите успяха да излязат напред в резултата, стигайки до 19:18 в своя полза.

Невероятният обрат в този гейм бе факт, след като момчетата на Найден Найденов спечелиха и него с 25:21 и с 2:0 гейма.

В третия гейм първата точка бе за България, но противникът ни пак поведе със солидна предниа от пет точки и при 8:3 в тяхна полза, двата тима се оттеглиха на първата пауза в частта.

След нея Австралия успяваше да поддържа доста дълго време преднина от цели четири точки, но “лъвовете” пак се мобилизираха и успяха да я стопят до 15:14. Австралийците успяха да запазят крехкич си аванс и прекъсването дойде при резултат 16:14 за тях.

След това нашите “лъвове” най-накрая изравниха резултата – 16:16, след което и да поведат с 18:17. Българите показаха, че нямат желание да играят четвърти гейм и поведоха с три точки – 21:18.

В крайна сметка България показа въпреки моментните слабости, че знае как да излиза от тежки ситуации и спечели частта с 25:22 точки, а оттук и мача с 3:0 гейма.

България вече има три победи от три мача и на практика си осигури участие на 1/4-финалите на най-престижния спортен форум – Олимпийските игри.