Берое надигра Етър с голове в края, Мартин Камбуров отново бележи (видео)

Отборът на Берое постигна успех с 2:0 над Етър в сблъсък от 21-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за футболистите на Димитър Димитров реализираха Oктавио Мантека (88) и Мартин Камбуров (91).   SPORTAL.BG

Тимът от Стара Загора се намира на пето място с актив от 31 точки. Играчите на Петко Петков пък са на десета позиция с 19 пункта.

Срещата започна без опасни положения нито пред вратата на домакините, нито пред тази на гостите от Велико Търново. В 9-ата минута играта бе спряна, за да се отдаде почит на легендата на Берое Петко Петков.

В 21-та минута “зелените” направиха добра атака. Мартин Камбуров върна топката към Гаюс Макута, който стреля силно, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 26-ата минута Педро Лагоа върна топката в наказателното поле, където бе бранителят на “виолетовите” Александър Дюлгеров. Опитният футболист насочи добре топката, но тя се отби в напречната греда.

В 34-ата минута Антон Огнянов стреля към вратата на Душан Перниш, но не успя да затрудни стража. Две минути преди края на първата част Георги Ангелов бе близо до това да си отбележи автогол. В опита си да изчисти центриране отдясно бранителят насочи топката към собствената си врата, но Перниш успя да избие.

Втората част започна с отличен шанс за гол пред играчите на Берое. Александър Цветков проби отдясно, след което центрира по земя към Ибрахима Конте, но топката остана зад нападателя на домакините.

В 69-ата минута Берое направи бърза атака. Крум Стоянов можеше да открие резулатата, но ударът му се спря във външната страна на мрежата. Малко по-късно домакините също нацелиха напречната греда. Резервата Мантеке с глава отправи добър удар, но кълбото се отби в гредата.

В 79-ата минута Милчо Ангелов подаде към Иван Стоянов, опитният футболист опита да стреля, но Георги Ангелов блокира майсторски удара му.

Две минути преди края на срещата Oктавио Мантека вкара първия гол в сблъсъка. Новият футболист на Берое се разписа с глава след перфектно центриране на Милен Желев.

В 91-ата минута Мартин Камбуров вкара своя десети гол от началото на сезона. Легендарният нападател оформи крайния резултат в сблъсъка в Стара Загора. Той засече с глава центриране на Иван Минчев. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

В следващия кръг Берое гостува на Витоша (Бистрица), а Етър е домакин на Лудогорец.

БЕРОЕ – ЕТЪР 2:0

1:0 Maнтека (88)