„Добруджа“ започна годината с победа (ВИДЕО)

В дербито на първия за годината кръг в Североизточна трета лига „Добруджа“ победи „Суворово“ с 3:1 на стадион „Дружба“ в Добрич. Резултата откри Янчо Андреев в 21 мин. със силен удар извън наказателното поле, който изненада опитния вратар на гостите Неделчо Добрев. В 32 мин. Кристиан Пешков се озова на стрелкова позиция след отлично извеждащо подаване на Дейвид Филипов и покачи на 2:0. Жълто-зелените започнаха силно и второто полувреме. В 50 мин. Денис Кадир бе съборен в наказателното поле на „Суворово“, а Кристиан Пешков реализира отсъдената дузпа и с втория си гол в мача направи преднината на „Добруджа“ класическа. Едва при този резултат гостите погледнаха към съперниковата врата. Първата по-опасна атака за „Суворово“ бе в 61 мин., когато бившият футболист на „Добруджа“ Даниел Димитров уцели горната греда, след като бе изведен от Георги Станчев – Гонзо, който също е носил жълто-зеления екип в кариерата си. Гостите все пак стигнаха до почетен гол в 79 мин. Капитанът на „Добруджа“ Михаил Венков си отбеляза автогол в опита си да изчисти прострелно центриране пред голлинията на Никола Василев. В оставащото време „Добруджа“ доигра мача с 10 човека, след като Иво Вихренов получи контузия, а вече бяха извършени трите смени.

Пълни 90 минути на върха на атаката изигра завърналият се в „Добруджа“ през зимата Дейвид Филипов. Другите две нови попълнения – Станислав Жеков и Радослав Михалков, записаха официален дебют с жълто-зелената фланелка през второто полувреме.

Това бе 14-а поредна победа за „Добруджа“ в първенството и нова решителна крачка към завръщането в професионалния футбол.

В следващия кръг отборът от Добрич почива, затова през следващата седмица ще изиграе контрола с „Черноморец“ (Балчик), който също няма да има официален мач във Втора лига.