Успех над Царско село прати Черно море в Топ 6

влезе в Топ 6. Това се случи след минимален успех на “моряците” с 1:0 над Царско село в първия мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Даниел Димов (32) отбеляза единственото попадение за варненци, а до гола се стигна с огромна доза късмет. Домакините се нуждаеха от задължителен успех, който увеличи шансовете им да завършат в топ 6 в класирането след редовния сезон.SPORTAL.BG
Сигурни участници са ЛудогорецЛевски, Локомотив Пловдив и ЦСКА-София, макар това още да не е гарантирано математически на 100%. В битката за останалите две места са се вкопчили четири тима. Това са Славия, Черно море, Берое и Ботев (Пловдив)Арда (Кърджали) също има известни шансове, но те минават през постигането на четири победи до края, включително над шампиона Лудогорец. Утре Берое гостува на ЦСКА-София и при успех или равен “заралии” ще изместят Черно море от шестицата.

Двубоят бе специален за треньора на “царете” Никола Спасов, който изведе Черно море до Купата и Суперкупата през 2015 година. За мача във Варна Царско село успя да картотекира новото си бразилско попълнение Лео Фиораванти, който тръгна с отбора към морската столица.

Първият точен удар към една от двете врати дойде в 12-ата минута. Бранителят на Царско село Ивайло Марков центрира добре в наказателното поле на домакините, а там Мирослав Будинов засече с глава. Топката обаче не затрудни по никакъв начин стража Митрович. Последваха спокойни минути, в които двата тима не успяваха да създадат нищо интересно пред противниковата врата. В 32-ата минута “моряците” поведоха в резултата с голяма доза късмет.

Футболистите на Илиан Илиев получиха правото да изпълнят фаул от пеналтерията. Тимът на Царско село имаше претенции в правотата на отсъждането на Владимир Вълков, който отсъди нарушение на Ивайло Марков срещу Родриго Енрике. Зад топката застана Матиас Курьор, който стреля, топката се отби в бедрото на Даниел Димов и се насочи в обратния ъгъл на Джони Пласид. В 37-ата минута Илиан Илиев-младши имаше възможността да удвои резултата. Родриго пусна чудесно извеждащо подаване към младока, който излезе очи в очи с Пласид, но стражът успя да парира удара с крак.

В 42-ата минута Матиас Курьор прекара топката през краката на Хулио Лопес, след което стреля към далечния ъгъл. За радост на Джони Пласид топката премина на сантиметри от лявата греда, а Черно море пропусна нова добра възможност за гол.

В 55-ата минута Илиан Илиев-младши опита силен шут от далечна дистанция, който беше доста неточен. Родриго Енрике затрудни Пласид с удар от фаул в 62-ата минута, но стражът успя да улови пред крака на връхлитащия Даниел Димов. В 78-ата минута “моряците” организираха добра атака, при която Матиас Курьор подаде към Васил Панайотов. Халфът на Черно море обаче не запази равновесие и стреля много неточно. В 83-ата минута Митрович се отчете със страхотно спасяване. Андерсон Кордейро остана сам след грешка на Станчев и Димов. Вратарят успя да отрази изстрела с тяло. Две минути преди края на редовното време Куриор излезе само срещу Пласид, но предпочете да подава вместо да стреля. Стражът на Царско село направи още едно добро спасяване в продължението. Този път Пласид успя да блокира с тяло удар на младока Ангелов.

ЧЕРНО МОРЕ – ЦАРСКО СЕЛО 1:0

1:0 Даниел Димов (32)

ЧЕРНО МОРЕ: Миодраг МитровичВиктор Попов, Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир ПановМартин Минчев, Мохамед Букаси, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Илиан Илиев-младши

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Ивайло Марков, Хулио Лопес, Мартин Кавдански, Реян Даскалов, Уесли НатаДилан БахамбулаАнтонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Лудсинио Маренго, Мирослав Будинов

СНИМКИ: Официален сайт на Черно море