ЦСКА-София изпревари Левски след два гениални шута на Кери (видео)

ЦСКА-София постигна най-убедителната си победа от началото на пролетния полусезон след домакинско 2:0 над Берое в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.SPORTAL.BG

В герой за червените се превърна Греъм Кери, който с два брилянтни изстрела в 59-ата и 72-ата минути осигури трите точки. С тази победа ЦСКА-София изравни по точки втория Локомотив Пд и изпревари Левски, но сините са с мач по-малко и ако утре спечелят гостуването си във Враца, ще изпреварят смърфовете и червените.

В двубоя на “Армията” заралии успяха да изпратят на два пъти топката в мрежата на ЦСКА-София, но попаденията бяха отменени. Първото поради засада, а второто, което бе и по-спорно – за нарушение срещу Турицов при атака и центриране отляво, след което Анита си вкара автогол.

За тази среща наставникът на домакините Милош Крушчич извърши някои промени в стартовия състав. Като двойка централни защитници започнаха Пламен Гълъбов и Валентин Антов. Иван Турицов стартира на десния бек, а пред него – Греъм Кери. Атаката поведе Ахмед Ахмедов за сметка на Али Соу.

Гостите от Стара Загора пък стартираха със само двама българи. Това бяха Крум Стоянов и Георги Ангелов. Голмайсторът Мартин Камбуров остана на пейката и се появи в края на срещата.

Домакините опитаха да реализират след само 40 секунди игра, когато Кери шутира опасно от 25 метра, но покрай вратата. Заралии отговориха с удар на Крум Стоянов във втората минута, който не затрудни Бусато.

В следващите минути двата отбора заложиха на дълги разигравания и удари от средна дистанция, които не затрудниха двамата враатри. След първия половин час червените се активизираха и създадоха две положения. Първо, в 31-ата минута, пред Кери се откри добра възможност за удар, но след рикошет в крак на противников бранител топката прехвърли и Перниш и вратата. Секунди по-късно отличен фалцов шут на Малинов след подаване на Белтраме излезе покрай лявата греда.

В 37-ата минута Крум Стоянов прониза вратата на домакините след скоростна атака отляво, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 43-ата минута Малинов опита да изкара дузпа след съпикосновение с Мезаг, но реферът Ивайло Стоянов не посочи бялата точка и по-скоро бе прав, тъй като халфът на ЦСКА-София падна прекалено лесно.

Любопитна подробност за тази първа част бе, че всички бранители на Берое получиха жълти картони.

Три минути след почивката заралии пропиляха най-добрата възможност за гол до този момент. Мезаг се озова на стрелкова позиция след центриране от фаул и разбъркване, но ударът му от 7-8 метра излезе в аут.

Домакините отговориха подобаващо в 59-ата минута, когато защитник на Берое извърши пореден безумен фаул, този път на 22-23 метра пред собственото си наказателно поле. Греъм Кери се нагърби с неговото изпълнение и с феноменален шут прати топката в горния десен ъгъл за 1:0.

Пет минути по-късно Перниш изби в корнер бомбен шут на Малинов.

В 72-ата минута ЦСКА-София вкара втори гол и негов автор отново бе Греъм Кери. Резервата Енрике се пребори добре за топката на границата на наказателното поле на Берое и подаде с глава към ирландеца, който след ефектен шут с десния крак покачи на 2:0.

В 80-ата минута реферът Ивайло Стоянов отмени второ попадение на заралии, когато Аните си вкара автогол. То обаче не бе признато, тъй като при пробива на Конте отляво негов съотборник блъсна Турицов и по този начин попречи на защитника да противодейства на фланговия играч на заралии.

ЦСКА-СОФИЯ – БЕРОЕ 2:0

1:0 Греъм Кери 59
2:0 Греъм Кери 72

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 26. Антов, 18. Мазику, 15. Малинов, 5. Анита, 8. Кери, 24. Белтраме, 10. Евандро, 23. Ахмедов

БЕРОЕ: 12. Перниш, 5. Мезаг, 7. Фонкньо, 10. Макоута, 11. Фал, 17. Конте, 20. Фуртадо, 22. Мерло, 25. Ангелов, 27. Стоянов, 59. Тоуба