Жребият отреди! Ботев Пд – ЦСКА-София и Локо Пд – Левски

Ботев (Пловдив) – ЦСКА-София и Локомотив (Пловдив) – Левски. Това отреди тегленият днес жребий за полуфиналите от турнира за купата на България.SPORTAL.BG

Първите мачове ще се играят на 7-9 април в Пловдив, а реваншите са на 21-23 април 2020 година в София.

Ботев Пд и ЦСКА-София играха на този етап от надпреварата и през миналата година. Тогава канарчетата отстраниха червените след два драматични сблъсъка. Първата среща в Коматево завърши 3:2 в полза на пловдивчани. Реваншът в София пък се превърна в истински трилър. Ботев поведе с 2:0 през първата част и изглеждаше, че се е класирал на финала. След почивката обаче домакините обърнаха резултата до 3:2 след две попадения на Али Соу и едно на Евандро. При 2:1 Ботев остана с човек по-малко след червен картон на Филип Филипов, а при резултат 2:2 реферът изгони и Антонио Вутов.

Исторически шок на “Армията”! Ботев Пд вкара гол с 9 човека и с него изхвърли ЦСКА-София от финал (видео)

В 85-ата минута Али Соу реализира от дузпа за 3:2 и предвид това, че ЦСКА-София бе с двама футболисти повече на терена очакванията бяха червените, дали в редовното време или в продълженията, да спечелят сблъсъка. Това обаче не се случи, тъй като в 88-ата минута Кристиян Димитров шокира “Армията” с трети гол за Ботев, оформяйки крайното 3:3 и изпращайки канарчетата на финал