Литекс надигра Спартак в контрола

Пред погледа на Гриша Ганчев на Градския стадион в Ловеч близо 500 зрители наблюдаваха  представянето на ловешкия отбор за предстоящото първенство на А група срещу Спартак Плевен. Домакините спечелиха с 1:0.sportni.bg

Самият двубой беше равностоен през първото полувреме. Още в 4-та минута Тодоров от състава на плевенчани получи директен червен картон за груб фаул срещу изведения сам срещу вратаря Галин Иванов пред наказателното поле на гостите. По договорка между двата клуба на мястото на провинилият се футболист на терена се появи друг играч.

В 32-ата минута Костадин Башов, който е на проби в състава на Литекс, вкара красив гол, но той не бе зачетен заради засада. Като цяло през първата част лирсваха чистите голови положения. В самия край на полувремето двете агитки след размяна на остри реплики и хвърляне на бомбички опасни предмети за малко не  се сбиха и се наложи дори  намесата на хора от ръководството на Литекс и полицията.

След почивката “оранжевите” бяха по-активни и на няколко пъти бяха близо до откриване на резултата. Герасим Заков и Никола Колев пропуснаха добри възможности за гол, а в 58-ата минута удар на Галин Иванов от малък ъгъл срещна страничната греда. В 65-ата минута отново Герасим Заков отблизо не уцели вратата на гостите.

Все пак в 87-ата минута домакините стигнаха до победния гол. След  поредната ловешка атака 16-годишният Кирил Десподов се разписа след центриране на Цветков.