Детелин Далаклиев не успя да стигне до 1/2 финала

Капитанът на българския национален отбор по бокс Детелин Далаклиев загуби в четвъртфинален мач в категория до 56 килограма на олимпийския боксов турнир от Люк Кембъл /Великобритания/ и приключи участието си в игрите. Мачът между двамата стари съперници бе изключително оспорван и след последния удар на гонга петимата странични съдии записаха 16:15 точки в полза на Люк Кембъл, в отделните рундове – 3:4,5:5, 8:6 точки.sport.bnt.bg

С точни прави удари, предимно с дясната ръка, Детелин Далаклиев спечели първия рунд срещу по-високия и боксиращ с обратна боксова стойка британец, който бе бурно аплодиран през цялото време от около 4500 запалянковци в залата.

Вторият рунд бе също изключително равностоен, а в заключителните три минути Люк Кембъл бе малко по-активен и може би това му донесе победата по точки.

Така Люк Кембъл се превърна в “черната котка” за Детелин Далаклиев – през 2008 година на финала на европейското първенство в Ливърпул в категория до 54 килограма Люк Кембъл победи Детелин Далаклиев и стана европейски шампион, а през 2011 година на четвъртфиналите в категория до 56 килограма на световното първенство в Баку британецът отново победи Далаклиев и по-късно стана носител на сребърен медал.