Българите на Олимпиадата днес

Само с три български участия продължава тринадесетият ден на летните олимпийски игри в Лондон.

Първи от българите днес ще се състезава Мирослав Кирчев. Вчера по-малко от десета от секундата лиши българина от участие на финала в дисциплината едноместен каяк мъже 1000 метра,БЛИЦ

Второто участие е на боксьора Александър Александров, който малко след 23:15 часа трябва да се бие на 1/4-финал в най-леката категория до 49 кг. Негов съперник е тайландецът Каео Понгпрайон.

Ако спечели, 27-годишният българин ще срещне победителя от мача между турчина Ферхат Пехливан и руснака Давид Айрепетия, който е поставен под номер 3 в схемата на боксовия турнир в тази категория.

В 23:30 часа пък е третото българско участие. Мъжкият ни национален отбор по волейбол ще се изправи срещу Германия в 1/4-финален сблъсък от олимпийския турнир.

Ако момчетата на Найден Найденов победят, на полуфиналите ще спорят с победителя от сблъсъка между Полша и Русия.

Вчера също имахме две участия на Олимпиадата. Кой какво направи – можете видите ТУК!