Арда обърна Славия в контрола

Арда победи Славия с 2:1 в приятелска среща, която се игра в Банско. Двубоят бе с продължителност две полувремена по 30 минути. Георги Йомов откри резултата за “белите”, но Александър Георгиев и Иван Коконов донесоха обрата на Арда. DSPORT.BG

Това бе първи приятелски мач за Славия, след като столичани спечелиха баража за Лига Европа срещу Ботев Пд. Тимът от Кърджали пък вече изигра две контроли, в които стигна до равенство 1:1 срещу Хебър и победа с 1:0 над Септември Симитли.

Славия откри резултата в 29-ата минута. След центриране от корнер топката стигна до Георги Йомов на границата на наказателното поле. Юношата на Левски я прати във вратата на Васил Симеонов с хубав удар от воле. Пет минути по-късно кърджалийци изравниха. Радослав Василев проби отдясно и центрира отлично към нахлуващия Георгиев, който вкара с глава за 1:1.

В 53-ата минута Арда стигна до пълен обрат. Коконов получи топката на границата на наказателното поле, напредна и майсторски прати топката във вратата на Славия.

АРДА: 12. Васил Симеонов, 71. Пламен Крумов, 4. Милен Стоев, 25. Матеус Леони, 11. Александър Георгиев, 8. Милен Желев, 73. Лъчезар Котев, 27. Емил Мартинов, 19. Румен Руменов, 99. Радослав Василев, 7. Спас Делев

СЛАВИЯ: Георги Петков, Ертан Томбак, Томислав Папазов, Милен Гамаков, Димитър Стоянов, Филип Крсътев, Радослав Кирилов, Георги Йомов, Венцислав Бенгюзов, Цветелин Чунчуков.

Уважаеми dsport читатели, благодарим ви, че сте с нас!