Феноменална България е на 1/2 финал !!!

България победи с категоричното 3:0 (25:20, 25:16, 25:14) състава на Германия и си осигури участие за полуфиналите на олимпийския волейболен турнир в Лондон. “Трикольорите” играха на изключително високо ниво и не оставиха никакъв шанс на съперника, класирайки се за полуфиналите на олимпиада за трети път в историята си. През 1980 година на Игрите в Москва българският отбор достига до второто място, което е рекордно класиране за страната на олимпийския турнир по волейбол. Пред близо девет хиляди зрители в зала “Ърлс Корт” избраниците на Найден Найденов спечелиха тазгодишното продължително съперничество с Бундестима, започнало още през май на европейската олимпийска квалификация в София. България започна изключително силно в нападение още от първото разиграване и позволи на Германия да направи едва три блокади за всичките 77 минути на двубоя. Германският отбор не успя да затрудни “лъвовете” в нито един от трите гейма, а с всяко изминало разиграване България увеличаваше превъзходството си в атака и на начален удар. Българският тим имаше различен аванс и в шестте задължителни технически прекъсвания в мача и в съвсем малки периоди в началото на геймовете позволи на Германия за кратко да вземе аванс в резултата,SPORT.BNT.BG

Най-резултатен в срещата беше българският диагонал Цветан Соколов с 22 точки. Германецът Георг Грьоцер завърши с 12 точки. Съперничеството на България с Германия това лято стартира през май в София и завърши в Лондон. Победите в полза на “трикольорите” в седем мача са четири, срещу три в полза на Германия.

На полуфиналите на 10 август българите ще срещнат Русия. По-рано днес руснаците победиха с 3:0 състава на Полша. В другия полуфинал на олимпийския турнир играят Италия срещу световния шампион Бразилия.