Успех във Враца и ЦСКА-София вече е на върха (видео+галерия)

С попадения на Рафаел Енрике (17) и Али Соу (72) ЦСКА-София надигра с 2:1 Ботев (Враца) в мач от третия кръг на efbet Лига, а успехът качи червените на върха преди срещите на Черно море и Царско село. Единственият гол за домакините вкара Даниел Генов в 45-ата минута.

Освен девте попадения гостите от София имаха още няколко добри възможности, но с поредна порция пропуски се отличи иначе игралият много силно Соу.SPORTAL.BG

В стартовата 11-ка на червените отново не бе капитанът Петър Занев, който влезе като смяна на Жеферсон. Извън групата остана Брадли Мазику.

Домакините пък бяха без своята звезда в атака Валери Домовчийски, който е с травма. Нямше го и наказаният Н’Диайе.

Срещата започна с петминутно закъснение, тъй като врачани трябваше да закърпят дупка в мрежата на едната врата.

Червените можеха да открият резултата още преди да са изминали 60 секунди. Соу се пребори с Керчев и излезе леко под ъгъл очи в очи срещу Костов, но стражът на врачани изби в корнер. След неговото изпълнение Соу отправи нов опасен удар, този път с глава, който Костов отново отрази.

В 7-ата минута Златински шутира от фаул, а Бусато без проблем улови.

Последва нова порция опасносни атаки пред вратата на врачани, подпомогнати и от някои слаби изяви на зелената отбрана, което логично доведе до попадение в полза на ЦСКА-София. Кери получи пас отляво. Ирландецът овладя и центрира от границата на наказателното поле към Енрике, който вкара с глава за 1:0.

В 22-ата минута Кери преодоля на скорост трима противникови състезатели и изведе Соу сам срещу вратаря. Таранът обаче бе затворен от Костов, но въпреки това успя да върне към Кери, който стреля от 11-12 метра, но Буров изчисти малко преди голлинията.

Постепенно домакините се изнесоха в по-предни позиции и организираха няколко опасни атаки, най-вече отдясно, които не завършиха с точни центрирания.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Зехиров опита центриране отдясно, но то се получи повече като удар в близкия ъгъл на Бусато. Това изненада бразилския страж, който едва изби топката, но го стори в краката на Генов, който без проблем вкара в празната врата за 1:1.

Втората част започна с още един пропуск на Соу. В 47-ата минута Енрике надбяга отляво Зехиров и върна към тарана на червените, който стреля от 12-13 метра, а след лек рикошет в крака на Керчев топката профуча покрай лявата греда.

Ботев отговори с опасен фалцов изстрел на Атанасов, но Бусато този път внимаваше и майсторски изби.

В 65-ата минута Юга центрира към Соу, който намери с едно докосване резервата Белтраме. Последва атрактивен шут от воле на италианеца, който прелетя над напречната греда.

Седем минути по-късно Тиаго намери Соу пред наказателното поле на домакините, таранът за пореден път надигра Керчев и останал сам срещу вратаря вкара за 2:1.

Новото попълнение Матей бе близо до нов гол за гостите в 84-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай дясната греда.

До края на двубоя Ботев опита да осъществи нещо по-сериозно в половината на гостите, но рядко успяваше. От своя страна червените организираха няколко опасни контраатаки, при които можеха да отбележат още попадения, тъй като в определени случаи имаха дори числено предимство, но офанзивните футболисти ги изиграха крайно разконцентрирано и не стигаха до по-сериозен завършващ удар.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЦСКА-СОФИЯ 1:2

0:1 Рафаел Енрике 17
1:1 Даниел Генов 45
1:2 Али Соу 72

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 81. Зехиров, 5. Добрев, 37. Керчев, 14. Буров, 18. Миланов, 7. Ивайлов, 28. Златински, 9. Генов, 11. Ненов, 10. Атанасов

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 3. Жеферсон, 13. Санкаре, 21. Юга, 7. Енрике, 20. Тиаго, 8. Кери, 22. Соу