Лудогорец загря за Мидтиланд с рутинна победа срещу Черно море на „Тича“

удогорец спечели с категоричното 4:1 гостуването си на Черно море във Варна. Двата тима се изправиха един срещу друг в мач от 3-ия кръг на efbet Лига.

Резултатът не отразява по най-добрия начин показаното на терена от двата тима. Двубоят беше равностоен през по-голямата си част, като „моряците“ имаха своите възможности, но не успяха да се възползват от тях. Шампионите на свой ред наказаха всяка грешка, допусната от футболистите на варненския тим.DSPORT.BG

Алекс Сантана даде аванс на разградчани, но Матиас Курьор изравни. В края на първата част Клаудиу Кешеру върна преднината на Лудогорец, а в заключителния четвърт част от срещата Жоржиньо и Ихинио Марин оформиха крайния резултат.

За Лудогорец предстои много важно домакинство на датския Мидтиланд във втория квалификационен кръг на Шампионска лига. Мачът е в сряда от 20:30 в Разград.

Коментарът на Добри Атанасов след последния съдийски сигнал:

Шампионите започнаха силно гостуването си на стадион „Тича“ във Варна и поведоха още след 5 минути игра. Каули Оливейра получи на десния фланг. Той комбинира с Доминик Янков, който преодоля защитник и потърси Алекс Сантана. Нападателят на Лудогорец се позиционирал добре и от непосредствена близост отбеляза с глава за 1:0. При подаването към Оливейра останаха сериозни съмнения за засада.

Секунди по-късно Доминик Янков стреля опасно от границата на наказателното поле, но Иван Дюлгеров успя да избие в ъглов удар.

Домакините постепенно влязоха в мача и организираха няколко нелоши атаки, но защитата на Лудогорец успя да се справи. Васил Панайотов и Патрик Андраде опитаха късмета си с далечни изстрели, но топката прелетя далеч от целта.

В 26-ата минута резултатът бе изравнен. Родриго Енрике получи на десния фланг. Той много добре задържа топката, освободи си пространство и центрира. Матиас Курьор нахлу в наказателното поле на скорост и с глава от няколко метра вкара топката в мрежата на Ренан дос Сантос за 1:1.

Десетина минути по-късно Илиан Илиев-младши центрира от ъглов удар. Даниел Димов успя да скочи най-високо и стреля с глава, но встрани от вратата.

В 39-ата минута Клаудиу Кешеру шутира мощно от дистанция, но топката бе в обсега на Дюлгеров, който успя да избие. Секунди по-късно румънският нападател се разписа за 2:1. Лудогорец се възползва от грешка в изнасянето на топката. Стефан Станчев сбърка, а Антон Недялков отне. Крайният бранител центрира по земя към Кешеру, който овладя и от няколко метра вкара топката в мрежата.

В самия край на първата част Лудогорец пропусна чудесна възможност да поведе с два гола. Сисиньо бе намерен с дълго подаване отдясно. Той успя да се пребори с Цветомир Панов и пусна успореден на голлинията пас към Каули Оливейра. Бразилецът веднага стреля, но вратарят на „моряците“ Иван Дюлгеров демонстрира чудесна реакция и спаси своя отбор в ситуацията.

Малко след почивката Васил Панайотов опита далечен шут, но се подхлъзна и не затрудни Ренан дос Сантос, който улови безпроблемно.

В следващите минути темпото на игра спадна, а сериозни голови опасности липсваха. С оглед на резултата, този факт бе добре дошъл за разградчани.

В 66-ата минута Васил Панайотов изведе Матиас Курьор  с прехвърлящо защитата подаване. Нападателят успя да укроти топката и опита с удар по земя да преодолее Ренан. Стражът на гостите обаче плонижра и изби в ъглов удар.

Лудогорец до голяма степен сложи точка на спора в 74-ата минута. „Орлите“ се възползваха от груба грешка на Даниел Димов, който се опита да върне топката назад, но вместо това се получи извеждащ пас към влезлия в игра преди минути Жоржиньо. Националът на Гвинея-Бисау си поведе топката и сам срещу Дюлгеров стреля в долния ляв ъгъл, вкарвайки за 3:1.

В 87-ата минута Лудогорец стигна и до четвърти гол, дело на друга резерва – новото попълнение Ихиньо Марин. Текпетей подаде към испанеца, който показа класата си, преодоля двама защитници и с безпощаден удар прати топката в мрежата за 4:1.

До последния съдийски сигнал Лудогорец имаше още две възможности за ново попадение, но Жоржиньо и Текпетей не успяха да намерят очертанията на вратата.

Кешеру: Контузия и коронавирус, мислех, че това няма да свърши

Върба: Нормално е противникът да има положения, когато играем атакуващо

Илиан Илиев: Бяхме наивни, надиграваме се с Лудогорец, а не можем

efbet Лига, 3. кръг, стадион “Тича” (Варна)

Черно мореЛудогорец 1:4

0:1 Алекс Сантана 6′

1:1 Матиас Курьор 26′

1:2 Клаудиу Кешеру 40′

1:3 Жоржиньо 74′

1:4 Ихинио Марин 87′

Жълти картони: Сисиньо (Л), Васил Панайотов (Ч), Козмин Моци (Л), Драгош Григоре (Л), Патрик Андраде (Ч)

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (К), 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев-младши (Файсел Касми 68′), 71. Васил Панайотов (Стефан Велев 68′), 72. Родриго Енрике, 7. Патрик Андраде, 19. Матиас Курьор (Денислав Ангелов 79′), 9. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 33. Мирослав Енчев, 32. Мартин Дичев, 99 Дани Кики, 70. Стефан Велев, 29. Файсел Касми, 16. Денислав Ангелов

Треньор: Илиан Илиев

Лудогорец: 33. Ренан дос Сантос, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 30. Козмин Моци (К), 21. Драгош Григоре, 7. Алекс Сантана, 12. Абел Анисе, 13. Мавис Чибота (Бернард Текпетей 64′), 64. Доминик Янков (Жоржиньо 70′), 95. Каули Оливейра (Стефан Баджи 84′), 28. Клаудиу Кешеру (Ихинио Марин 84′)

Резерви: 27. Владислав Стоянов, 9. Ихинио Марин, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 37. Бернард Текпетей