НЕ! Няма да играем на финал!

В зала „Ърлс Корт” в Лондон пред 12 хиляди зрители, победителите в Световната лига и носители на Световната купа през 2011 година Русия, победиха нашите волейболисти с 3:1 гейма (25:21, 25:15, 23:25, 25:23),SPORT.BNT.BG
Българите тръгнаха отлично и при първото техническо прекъсване в първия гейм водеха с 3 точки (8:5). При второто прекъсване авансът беше запазен – 16:13. „Сборная” успя да стигне до равенство при 19:19, след което поведе в резултата и затвори гейма с 4 точки аванс.
Още в началото на втория гейм руснаците дръпнаха с шест точки при 8:2, а до края на гейма разликата стана 10 точки.
В третия гейм българите отново заиграха добре и за 28 минути си върнаха шансовете за победа в мача, след като спечелиха гейма с 25:23. Отлична игра показаха Тодор Скримов и Тодор Алексиев, отбелязали в мача до момента 11 и 14 точки съответно.
Четвъртият гейм беше решаващ. Българските волейболисти играха самоотвержено и на моменти водеха в резултата, но руснаците спечелиха с 25:23.
Най-добър в нашия отбор с 16 точки (15 в атака и 1 от блок) стана Цветан Соколов, с 15 точки завърши Тодор Алексиев (14 в атака и 1 от блок), Тодор Скримов е с 11 точки (9 в атака и 2 от сервис).
За Русия Максим Михайлов се отличи с 25 точки (21 от атака, 2 от сервис и 2 от блок).