Приключението на Славия в Европа приключи след загуба от Кукеши

Славия отпадна в първия квалификационен кръг на Лига Европа след загуба с 1:2 ог албанския Кукеши. Попаденията за албанците отбелязаха Патрик Фрайдей и Годберг Купър, а за „белите“ точен бе Калоян Кръстев.DSPORT.BG

Първата част бе равностойна, но албанците се представяха доста по-добре в атака, като само намесите на Стергиакис не им позволиха да поведат в резултата. Славия пък не записа точен удар през първите 45 минути игра.

Първото попадение в срещата падна десетина минути след почивката. Петър Патев извърши нарушение в наказателното поле, което доведе до дузпа за Кукеши. Зад топката застана Фрайдей, който прати Стергиакис в обратния ъгъл и откри резултата в Тирана. Десет минути преди края Славия си върна надеждите за продължаване напред след гол на Калоян Кръстев, но само четири минути по-късно влезлият на мястото на Фрайдей – Годберг Купър с акробатично изпълнение между Андреа Христов и Милен Гамаков отново даде преднина на Кукеши.

Кукеши – Славия 2:1 ( 1:0 45. Фрайдей, 1:1 7. Калоян Кръстев, 2:1 Годберг Купър)

Във втората минута Филип Кръстев бе фаулиран от играч на албанците и Емо Стоев застана зад топката да изпълни свободния удар. Защитата на домакините обаче не се затрудни с центрирането на Стоев и изчисти топката.

В 10-ата минута Едуард Рока успя да премине покрай Петър Патев, но страхотна намеса на Антонис Стергиакис не позволи на полузащитника да открие резултата в Тирана.

В началните минути момчетата на Златомир Загорчич са стабилни срещу по-опитния си съперник, като голяма успяват да спечелят голяма част от единоборствата на терена.

В 27-ата минута Лимай стреля мощно от дистанция, но Стергиакис успя да улови топката.

В 34-ата минута младият талант на Славия Филип Кръстев получи топката в половината на “белите”, размина няколко играчи на Кукеши и пусна към Петър Патев, който центрира по земя в наказателното поле, но Обанор се намеси и изчисти.

В 56-ата минута Фрайдей откри резултата за Кукеши от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Петър Патев.

В 61-ата минута стражът на албанците Джика трябваше да направи спасяване след техничен изстрел на Филип Кръстев от границата на наказателното поле.

В 74-ата минута Христо Попадийн центрира в наказателното поле, но бранител на Кукеши изчисти в ъглов удар. След изпълнението на корнера от Бенгюзов обаче “белите” не успяха да създадат опасност пред Джика.

Десет минути преди края на редовното време Калоян Кръстев изравни резултата със страхотен гол с глава. Радостта на тима на Загорчич обаче не трая много. Четири минути по-късно след подаване от дясно влезлият като резерва Годберг Купър с акробатично изпълнение вкара топката във вратата на Стергиакис. Две минути преди края чудесна реакция на гръцкия страж на “белите” предотврати трети гол за Кукеши.

Жълти картони: 17.Телуши, 23. Мусоли (Кукеши), 83.Христо Попадийн, 71. Емил Стоев (Славия)

Стартовите състави на двата тима:

Кукеши: 12. Джика, 24. Маликий, 5. Хорич, 4. Обанор, 29. Муста, 7. Гавазай, 23. Мусоли, 17. Телуши, 8. Лимай, 10. Рока, 45. Фрайдей

Славия: 32. Антонис Стергиакис, 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков , 55. Андреа Христов, 4. Петър Патев, 71. Емил Стоев, 20. Филип Кръстев, 77. Георги Вълчев ( 72′ 73. Венцислав Бенгюзов), 10. Янис Карабельов, 7. Калоян Кръстев, 8. Димитър Рангелов (61′ 14. Ивайло Димитров)