Митева завърши осма в многобоя, Канаева защити титлата си

Силвия Митева с бухалки

Българката получи оценка 27.450 точки на обръч, 27.100 точки на топка, 26.750 точки на бухалки и 27.650 точки на лента. Митева, която се класира четвърта в квалификациите, заслужаваше по-високи оценки, които обаче не й бяха отсъдени,sportni.bg

Рускинята Евгения Канаева защити олимпийската си титла със 116.900 точки. Тя изигра блестящи четири композиции и получи оценки 29.350 точки на обръч, 29.200 точки на топка, 29.450 точки на бухалки и 28.900 точки на лента.

Втора се класира Дария Дмитриева със 114.500 точки, а трета – Любов Чаркашина (Беларус) с 111.700 точки. 19-годишната Дмитриева замени в последния момент контузената Александра Меркулова.

22-годишната Канаева стана първата и най-успешна гимнастичка в историята на спорта с две Олимпийски титли. Тя е също трикратна световна и европейска шампионка в многобоя.

Рускинята има общо над 30 златни медала (отборно, индивидуално и на финали на уредите) и едва два сребърни от големи шампионати в кариерата си.

Тя е 17-пъти световна шампионка, 10-кратна европейска шампионка и има над 50 победи в турнири за Световната купа.

Така на четвърта поредна Олимпиада Русия печели златото в тази дисциплина след триумфа на Юлия Барсукова в Сидни 2000, на Алина Кабаева в Атина 2004 и на Канаева.