Ботев (Враца) и Арда не намериха пътя към гола (видео)

Отборите на Ботев (Враца) и Арда завършиха без попадение срещата помежду си. Първият двубой от петия кръг на efbet Лига приключи при 0:0, като и двата тима имат основания да съжаляват за изпуснатата победа. Все пак гостите от Кърджали трябва да са малко по-доволни от точката, тъй като почти цяло полувреме играха с човек по-малко, тъй като Пламен Крумов бе изгонен.SPORTAL.BG

През първата част двата тима играха равностойно, като положенията пред двете врати не бяха в изобилие. Все пак гостите бяха малко по-активни и търсеха повече атаките. Най-чистото положение се откри пред Иван Коконов, който стреля опасно от границата на наказателното поле, но Красимир Костов спаси.

Почти веднага след подновяването на играта Арда остана с човек по-малко. Капитанът Пламен Крумов бе изгонен за втори жълт картон, след като задържа Даниел Генов.

Въпреки че бяха с човек по-малко гостите не позволиха домакините да наложат натиск, като дори на два пъти пробваха опасни удари от дистанция, дело на Светослав Ковачев и Емил Мартинов.

Едва в края на срещата Ботев тръгна по-масирано напред, но отново не стигна до големи опасности пред Васил Симеонов. Единствено опасно центриране на Атанас Зехиров, което не бе засечено от Валери Домовчийски можеше да донесе победата, но малко не достигна на нападателя.

По този начин Арда продължава да бъде без загуба от началото на сезона и към момента заема трета позиция с девет точки. Все пак трябва да се отбележи, че тимът от Кърджали е с мач повече от отборите в близост. Ботев от своя страна спря серията си от три поредни загуби и в момента е с четири точки на 11-о място.