ЦСКА 1948 с първа победа в efbet Лига, национал на България унищожи Монтана (видео+галерия)

ЦСКА 1948 и Монтана играят при 2:0 в мач от петия кръг на efbet Лига. Галин Иванов откри резултата в 31-ата минута, а пак той в 87-ата удвои.SPORTAL.BG

Домакините отново са без двама от основните си футболисти – Димитър Пиргов и Андон Гущеров, които отсъстват поради контузии.

От състава на гостите отсъстват Михов и Балджийски. На вратата започва Макенджиев за сметка на Орилнов.

Червените започнаха по-добре и в първите десетина минути играта се водеше предимно в половината на гостите. В 10-ата минута Младенов центрира отляво към непокрития Галин Иванов, но Камбуров не видя своя съотборник и му попречи при изстрела от 11-12 метра, който излезе в аут.

Монтана отговори с опасно положение в 14-ата минута, когато Цонков шутира над напречната греда от 12-13 метра.

Постепенно гостите се изнесоха по-напред и изглеждаха по-опасният тим, но първи до гол стигнаха червените. Те организираха контраатака в 31-ата минута, при която Серкан Юсеин изведе набралия скорост Галин Иванов. Националът на България финтира бранител в синьо и след шут с десния крак от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Макенджиев за 1:0.

Това бе първо попадение за ЦСКА 1948 след три поредни шампионатни двубоя, в които червените така и не успяха да пронижат противниковата мрежа.

Първото сериозно положение за втората част стана факт чак в 64-ата минута. Тогава Камбуров демонстрира високата си класа, след като се справи с трима противникови състезатели и шутира от 16-17 метра, но Макенджиев спаси.

В 75-ата минута Иванов и Марин комбинираха добре отляво, защитникът намери с центриране голмайстора на червените, който овладя около границата на малкия пеналт и стреля над напречната греда от трудна позиция между двама играчи в синьо.

Четири минути по-късно резервата Ангел Русев излезе сам срещу Макенджиев след великолепен извеждащ пас на Юсеин, но стражът на Монтана спаси изстрела на нападателя.

По-острата игра на ЦСКА 1948 в нападение даде резултат и в 87-ата минута. Тогава резервата Александров намери Галин Иванов в наказателното поле. Той от своя страна преодоля двама футболисти на Монтана и технично вкара покрай Макенджиев за 2:0.

В 91-ата минута Денислав Александров шутира мощно извън наказателното поле, но над напречната греда.

ЦСКА 1948 – МОНТАНА 2:0

1:0 Галин Иванов 31
2:0 Галин Иванов 87

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 87. Петров, 24. Марин, 26. Юсеин, 8. Климентов, 17. Младенов, 10. Шопов, 33. Иванов, 9. Камбуров

МОНТАНА: 30. Макенджиев, 25. Башлиев, 33. Цонков, 13. Йорданов, 10. Айтов, 20. Илиев, 6. Ангелов, 23. Георгиев, 8. Тасев, 16. Цветков, 11. Минков