Агресивният тим на Монтана обърна разпилян Ботев Пд на Огоста

Монтана победи Ботев Пловдив с 3:1 в мач от 6-тия кръг на efbet Лига, игран на стадион Огоста. DSPORT.BG

Тимът на Никола Спасов сътвори пълен обрат само в рамките на една минута още през първото полувреме. Атанас Илиев изведе “канарчетата” напред в резултата в 8-мата минута, но Билал Бари и Стефан Цонкова реализираха за домакините в 26-тата и 27-мата минути, с което обърнаха развоя на събитията. Последното попадение бе дело на Тони Тасев и дойде в 82-рата минута. В самия края на срещата Ботев остана с човек по-малко, след като Антонио Вутов бе изгонен за втори жълт картон.

МонтанаБотев Пловдив3:1 (Атанас Илиев – 0:1, Билал Бари – 1:1, Стефан Цонков – 2:1, Тони Тасев – 3:1)

Жълти картони: Димитър Илиев – Монтана, Славчо Шоколаров, Лъчезар Балтанов, Атанас Илиев, Мите Цикарски, Антонио Вутов – Ботев Пд

Червен картон: Антонио Вутов – Ботев Пд (втори жълт)

Първата по-опасна ситуация в срещата бе на сметката на домакините. Тони Тасев центрира от корнер на втора греда във вратарското поле, където се получи разбъркване и в крайна сметка ситуацията завърши с нарушение в атака срещу Бандаловски.

При наглед спокойна ситуация, Благой Макенджиев излезе необезспокояван неразчетено напред и след нескопосана изява изкара топката в корнер в полза на Ботев. Зад нея на ъгловото флагче застана Тодор Неделев, който центрира на близката греда, където Атанас Илиев засече с глава и изведе “канарчетата” напред в резултата още в 8-мата минута.

В 17-тата минута Монтана потърси атака отляво, чрез Николай Минков, който реши да завърши индивидуалната си акция с удар. Топката се отклони от Станислав Работов и в последствие се отби в гредата на Аргилашки.

Тимът на Никола Спасов продължи да действа офанзивно и да търси попадението, създавайки обещаващи атаки. Пресата на домакините даде своя резултат в 26-тата минута, когато Билал Бари получи добър пас, напредна в наказателното поле, елиминирайки противникови състезатели и от 4-5 метра обстреля стража на пловдивчани.

Само минута по-късно, Монтана нанесе своя втори удар и достигна до обрат срещу Ботев. След ново статично положение, Янко Ангелов изпрати топката на главата на Стефан Цонков, който преодоля Аргилашки и топката попадна за втори път във вратата му.

В следващите минути двубоят продължи на високо темпо, с атакуващ стил и размяна на атаки, като Монтана продължи да бъде по-активният тим. В 34-тата минута Ферарио Спасов извърши две промени в своя състав, като на мястото на Мишел Еспиноза и Станислав Работов, в игра се появиха Станислав Шопов и Антонио Вутов.

Малко преди почивката, след добра намеса, Аргилашки успя да предотврати ново попадение във вратата си. Сергей Георгиев бе изведен зад защитата на “жълто-черните”, но вратарят на Ботев излезе съобразително, скъсявайки ъгъла и се справи със сутуацията.

През втората част темпото на игра поспадна и пред двете врати не се откриваха често чисти голови положения.

В 55-тата минута Тони Тасев центрира от пряк свободен удар вдясно от наказателното поле, а Сергей Георгиев опита удар от воле, който обаче мина над вратата на гостите.

Минути по-късно Антонио Вутов опита изстрел от границата на наказателното поле, но той попадна право в ръцете на Макенджиев.

В 82-вата минута Тони Тасев бе изведен след подаване с глава, напредна, влизайки в наказателното поле и се справи с двама защитници на “канарчетата”. След технично отиграване отправи удар, който бе блокиран от Бандаловски, но топката отново попадна в краката на играча на Монтана, който стреля повторно, за да вкара топката във вратата на Аргилашки за 3:1.

В заключителните минути на двубоя тимът на Ботев Пловдив остана с човек по-малко, след като Антонио Вутов направи безразсъдно нарушение и получи втори жълт картон.

Ето и съставите на двата отбора:

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 10. Владимир Айтов, 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев (к), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари, 23. Сергей Георгиев, 11. Николай Минков

Старши треньор: Никола Спасов

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 26. Мите Цикарски, 17. Лъчезар Балтанов (к), 13. Мишел Еспиноза, 88. Славчо Шоколаров, 8. Тодор Неделев, 9. Атанас Илиев

Старши треньор: Ферарио Спасов

Съдия: Никола Попов