Добруджа” взе точка в Перник въпреки карантината

Футболистите на “Добруджа” геройски се пребориха за точка при гостуването на “Миньор” (Перник), въпреки сериозните кадрови проблеми. Петима футболисти все още са с коронавирус, а тримата, които дадоха отрицателна проба при контролния тест, отпътуваха за Перник само с по една тренировка след двуседмична карантина – Ерай Карадайъ започна като титуляр, а след почивката в игра влязоха Ерик Почански и Цветелин Радев. Извън състава остана и трайно контузеният Йордан Радев, а други стиснаха зъби и играха с контузии.

Мачът в Перник завърши наравно – 0:0. През първата част по-опасните положения бяха пред вратата на домакините, чийто вратар Даниел Леонтиев на два пъти трябваше да се намесва при удари на Ивайло Лазаров. След почивката “Миньор” заигра по-атакуващо, но капитанът на “Добруджа” Димитър Илиев направи много силен мач под рамката на вратата. Най-чистото положение в срещата се откри пред Иван Цачев, който в края на мача излезе сам срещу вратаря на “Миньор”, но от десетина метра стреля в аут.

“Добруджа” е първият отбор, който си тръгва от Перник с точков актив през този сезон. Отборът от Добрич събра 6 точки и заема 11-о място във временното класиране на Втора лига. В следващия кръг на “Добруджа” предстои второ поредно гостуване – на “Септември” (София)