С човек по-малко “Добруджа” не издържа срещу “Септември” в София

В мач от 8 кръг на Втора лига “Добруджа” загуби гостуването си “Септември” (София) с 1:0.

Въпреки че голяма част от футболистите подновиха тренировки само преди 4 дни след повече от 2 седмици карантина, жълто-зелените започнаха по-активно под проливния дъжд над столицата и до средата на първото полувреме действията се развиваха предимно в половината на домакините и пред вратата, пазена от Николай Банков. Две минути преди почивката обаче Дони Дончев, след като изгуби топката, бе принуден да задържи за фланелката съперниковия футболист пред наказателното поле, за да не се стигне до ситуация, в която двама нападатели на “Септември” да останат сами срещу вратаря. Последва директен червен картон и “Добруджа” трябваше да играе цяло второ полувреме с човек по-малко. Въпреки численото неравенство домакините дълго време не успяваха да създадат нещо по-опасно пред вратата на “Добруджа”. Единствения гол в мача отбеляза македонецът Марио Илиевски, който се разписа с глава след корнер в 78 мин. До края “Добруджа” отговори с удар от около 30 метра на Ахмед Адемов, спасен от Николай Банков.

Така “Добруджа” остава с 6 точки. В следващия кръг в Добрич ще гостува “Литекс”. Преди това обаче, в сряда, “Добруджа” ще играе с “Оборище” в Панагюрище за Купата на България.