И две катастрофални грешки на Етър не спасиха ЦСКА-София от гаф в Търново (видео+галерия)

ЦСКА-София допусна малко очакван гаф, след като завърши 2:2 при визитата си на последния Етър в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Болярите дръпнаха с два гола след точни изстрели на Милчо АнгеловМилчо Ангелов (12 д.) и Алдаир Перейра (45). Червените успяха да изравнят през втората част чрез Тиаго (61) и Ахмед Ахмедов (92) след груби грешки на играчи във виолетово, а при втория гол и на съдиите, които не отсъдиха засада.sportal.bg
При първото попадение Яни Пехливанов опита да върне с глава към Господинов, но го направи лошо и изведе Тиаго сам срещу празната врата. В 92-ата минута пък Господинов пусна шут на Тиаго от фаул да мине между краката му и Ахмедов реализира с добавка на празна врата. Голът обаче трябваше да бъде отменен, тъй като Ахмедов бе в засада при изстрела на португалеца.

Иначе двата отбора си размениха и по една греда, а домакините завършиха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Пехливанов в 91-ата минута. След изпълнение на нарушението червените извоюваха точката.

В състава на гостите имаше известни промени в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Базел през седмицата. Най-голямата изненада бе липсата на Али Соу, който дори не попадна в групата. На негово място започна Томи Юрич, а на пейката остана Ахмед Ахмедов.

Йомов и Юга отстъпиха местата си на Тиаго и Кери.

Гостите наложиха натиск в началото на срещата и в 10-ата минута Юрич прати топката във вратата на болярите, но попадението правилно бе отменено поради засада.

Само две минути по-късно Етър поведе. Боруков нахлу отляво в наказателното поле, Матей легна на земята в опит да блокира подаване на нападателя, но спря топката с ръка и съдията отсъди дузпа. Милчо Ангелов реализира 11-метровия наказателен удар с шут в центъра на вратата.

След четвърт час игра Санкаре стреля, Пехливанов спря топката с ръка около границата на наказателното поле, а реферът Владимир Вълков прецени, че нарушението е извън пеналта и отсъди фаул, макар че гостите претендираха за дузпа. Тиаго отправи силен изстрел между стената, който след рикошет излезе в корнер.

В 20-ата минута и Кери опита своя късмет след шут от пряк свободен удар, който профуча покрай гредата. Десет минути по-късно футболистите на Стамен Белчев бяха близо да изравнят. Юрич свали към Санкаре, който стреля отлично, но в дясната греда.

Секунди по-късно Етър организира атака, която завърши с топовен удар на Боруков, но и той нацели дясната греда.

В 41-ата минута червените изпуснаха още една добра възможност. Кери изведе Мазику очи в очи с Господинов, но защитникът не успя да преодолее стража на виолетовите.

Етър показа завидна ефективност и в 45-ата минута, когато Боруков намери Перейра при контраатака на болярите, фланговият футболист финтира Мазику и след великолепен фалцов изстрел с левия крак в далечния ъгъл покачи на 2:0.

Гостите опитаха да реагират светкавично, но защитата на болярите се справи с подаване от центъра към Юрич.

Десет минути след почивката Перейра си освободи пространство и шутира от 25 метра, но над вратата.

И когато гостите намалиха значително своя натиск, дойде грубата грешка на Яни Пехливанов. Защитникът опита да върне с глава към Господинов, но го направи слабо, Тиаго първи стигна до топката и вкара на празна врата за 2:1.

Секунди по-късно Тиаго прехвърли Господинов и топката срещна лявата греда, но дори да бе реализирал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като португалецът се намираше в засада и такава бе отсъдена.

В 80-ата минута резервата Йомов се пребори добре за топката с Иванов и върна към Белтраме, който стреля атрактивно, но над вратата.

В тези минути лошо впечатление направи, че краката на почти всички футболисти на Етър започнаха да се схващат, което накъса значително играта.

В 91-ата минута грешникът за попадението на червените – Пехливанов, получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Мазику. Тиаго стреля покрай стената, Господинов се нагласи да улови топката, но тя мина между неговите ръце и крака, а за Ахмедов нямаше проблем да оформи крайното 2:2 от метър на празна втара.

Това обаче не бе всичко в този драматичен мач. В 95-ата минута червените като по чудо не осъществиха пълен обрат. Резервата Белтраме отправи страхотен удар от трудна позиция, а Господинов се реваншира за грешката си при попадението на Ахмедов избивайки в корнер.

Така ЦСКА-София допусна изненадващо равенство, а Етър завоюва първата си точка през сезона след седем поредни поражения.

ЕТЪР – ЦСКА-СОФИЯ 2:2

1:0 Милчо Ангелов 12 д.
2:0 Алдаир Перейра 45