Дюрант изведе САЩ до златото

Световният шампион САЩ защити титлата си на Oлимпийския турнир по баскетбол за мъже на Игрите в Лондон,SPORT.BNT.BG

На финала американците победиха европейския шампион Испания със 107:100 (35:27, 24:31, 24:24, 24:18) точки. Това беше повторение на финала от Пекин’2008, когато САЩ отново взе златните отличия.

За победителите Кевин Дюран вкара 30 точки и спечели 9 борби. Леброн Джеймс се отличи с 19 точки, а Кобе Брайънт завърши със 17 точки.

За Испания с 24 точки се отличи Пау Гасол. Хуан Карлос Наваро реализира 21 точки, а Марк Гасол – 17 точки.

С тройка на Кармело Антъни САЩ поведе с 9 точки разлика в шестата минута – 25:16, а след първата част имаха аванс от 35:27. Във втората четвърт възпитаниците на Майк Кжижевски имаха няколко точки преднина в резултата, но в края испанците вкараха четири наказателни удара и на почивката имаха пасив от само точка – 58:59. Третата част се игра кош за кош.

Американците започнаха силно последната четвърт и след серия от 16:5 поведоха с 10 точки – 97:87 четири минути преди сирената. 37 секунди преди края САЩ водеше със 105:95 точки и стигна до втора поредна титла.

За САЩ това е 14-ти златен медал в историята на Олимпийски игри в историята. Бронзовите медали заслужи тимът на Русия, който се наложи над Аржентина с 81:77 (19:20, 21:18, 21:19, 20:20) точки в мача за третото място.