ЦСКА 1948 не успя да прескочи ЦСКА-София, Чочев се завърна след 19 месеца (видео+галерия)

Ботев (Враца) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига.

Двата отбора изиграха здрав двубой, но грешките при подаванията и от двете страни бяха твърде много, което попречи да се получи атрактивен сблъсък.

Най-чистото положение се откри пред Ботев и то дойде през първата част, когато Том уцели напречната греда с прехвърлящ фалцов изстрел от 30 метра.SPORTAL.BG

Гостите пък бяха без двете си най-големи звезди – Мартин Камбуров и Галин Иванов, които останаха извън групата поради контузии и това се отрази сериозно на представянето им в атака. Аут бе и младежкият национал Георги Русев.

В отсъствието на Камбуров атаката поведе Андон Гушеров, а през втората част за пръв път от 19 месеца  минути записа националът на България Ивайло Чочев, който доскоро се възстановяваше от тежка травма.

Гостите организираха първата по-опасна атака в мача, която одйде след 21 секунди игра. Марин получи извеждащ пас отляво и стреля силно, но над вратата.

В 24-ата минута Марин проби отляво до аутлинията и върна по земя към непокрития в наказателното поле Сашо Александров, който си спря топката, но стреля неточно от 15-16 метра.

Само 60 секунди по-късно Ботев като по чудо не поведе. Наумов напусна наказателното опле да изчисти дълъг пас, но прати топката в краката на Том. Бразилецът отправи майсторски прехвърлящ удар с левия крак, но късметът не бе на негова страна, тъй като топката тупна в земята, след което се отби в напречната греда и излезе в аут.

Последваха равностойни минути до края на първата част, в които Марин опита изстрел от границата на наказателното поле, но Костов без проблем улови.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по един удар, но те не затрудниха двамата вратари. В 54-ата минута Генов се закачи в крака на Петров и падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, но реферът Валентин Железов остана безмълвен. Дори да бе отсъдил нарушение то трябваше да е извън големия пеналт.

В 63-ата минута Гущеров пропусна най-чистото положение за ЦСКА 1948 до този момент. Той получи извеждащо подаване на границата ан наказателното поле и останал сам срещу вратаря стреля от 16 метра, но покрай дясната греда.

В 70-ата минута Марин се пребори със Зехиров и щеше да се откъсне сам срещу вратаря, но защитникът на Ботев задържа с ръце своя опонент. Реферът обаче не видя ситауцията и не отсъди нарушение на границата на наказателното поле, за което Зехиров можеше да поулчи и директен червен картон.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЦСКА 1948 0:0

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 24.Н`Диайе, 81. Зехиров, 37. Керчев, 9. Генов, 14. Буров, 18. Миланов, 8. Лагоа, 10. Атанасов, 88. Том, 28. Златински

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 3. Пиргов, 21. Василев, 87. Петров, 24. Марин, 26. Юсеин, 10. Шопов, 17. Младенов, 99. Гущеров, 11. Д. Александров