Петко Петков: Всички носим вина

Старши треньорът на Етър Петко Петков бе изключително разочарован след тежката загуба с 1:5 от Ботев Враца в мач от 11-ия кръг на шампионата.DSPORT.BG

Ботев Враца размаза Етър

“Трудно се говори след такъв мач. Според мен имаше три ключови момента, които доведоха до това. Причините са много. Пропусната та дузпа и леките грешки при втория и третия гол. Аз най-вече съм разочарован от поведението на отбора след третия гол. Наруши се всичко, след това имаше само един отбор на терена. Въпреки че ни водеха с 2:0, през първата част нещата не стояха така. Вторият гол си беше наша грешка. Аз не обвинявам момчетата. Това се случва във футбола. Всички носим вина. През първото полувреме нашият отбор имаше облик даже може да се каже, че владееше инициативата. За съжаление, ни вкараха в най-тежките моменти, в които могат да ти вкарат във футбола. В края на първата част и началото на втората. Не можахме да оползотворим шанса си в края на първата част. След, което това ни пречупи. Не бива да го допускаме”, заяви Петков.

“Това, което аз се опитвам да втълпя на играчите е, че трябва 90 минути да се борят на терена. Получихме ранен гол, след което създадохме ситуации, но не успяхме да реализираме. Получихме втори гол, който беше с по-голямо участие на нашия тим, отколкото на Ботев Вр. През пърото полувреме владеехме ситуацията”, добави още наставникът на “виолетовите”.

Тежка загуба за нас, ние се надявахме да вземем точки. Всичко зависи от играчите. Като цяло има тежки моменти във футбола. Това им казах сега в съблекалнята. Казахме си някои неща на по-висок тон. Във футбола това е добре, че след пет-шест дни имаш нов мач”, завърши Петков