Етър и Арда не намериха път към гола (видео

Отборите на Етър и Арда завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от 12-ия кръг на efbet Лига. Срещата между двата тима не бе особено атрактивна и ситуациите пред двете врати на практика липсваха. При това положение съвсем логично двубоят приключи без попадения.SPORTAL.BG

Все пак гостите могат да бъдат малко по-недоволни от поделените точки, след като през по-голямата част от срещата бяха по-активният тим на терена, но така или иначе не намериха начин да стигнат до попадение.

За съжаление срещата бе белязана от контузията, която получи Петко Ганев от гостите. Все още няма яснота какво е състоянието на бранителя, но кадрите изглеждаха неприятни. Все пак добрата новина е, че защитникът не бе откаран в болница, а остана на скамейката на тима си до края на срещата.

През първата част срещата бе равностойна, като положенията пред двете врати бяха минимални. Все пак гостите бяха малко по-активният тим на терена, но до истинска голова опасност така и не се стигна. Двата тима си размениха по едни точен далечен удар, но без проблеми за двамата вратари. Неприятната ситуация бе в средата на полувремето, когато Петко Ганев получи контузия и трябваше да бъде заменен принудително. Защитникът се приземи много лошо при отскок за висока топка и получи проблем с коляното.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено. Двата тима редуваха атаките си към вратата на съперника, но така и не успяха да излязат на чиста позиция, при която да застрашат вратарите. Така съвсем логично последният съдийски сигнал дойде без попадения в една от двете врати.

В класирането Етър остава на дъното на подреждането с актив от три точки и много въпросителни около бъдещето на тима в елита на родния футбол. Спасителната зона е на осем точки. Арда от своя страна е на шеста позиция с 18 точки и добри изгледи за горната част на таблицата след редовния сезон.