България беше близо, но за съжаление всичко свърши (видео+галерия)

Младежкият национален отбор на България беше близо до европейските финали, но магията на 17 ноември не сработи. Момчетата на Александър Димитров отнесоха с 3:0 Естония, но по същото време Полша удари Латвия и победата ни на стадион “СлавияСлавия” стана безпредметна. Естонската мрежа поразиха с хубави изстрели Лъчезар КотевЕртан Томбак и Калоян Кръстев, като първото попадение беше истински шедьовър. Трябва да се каже и за големите кадрови проблеми, които съпътстваха нашия състав преди срещата. Така България продължава да няма участие във финален кръг при младежите от пролетта на 1990 г.  sportal.bg
Още във втората минута Виктор Попов опита мерника си, но изстрелът на бранителя на Черно море мина над целта. В шестата минута Здравко Димитров шутира отляво, но вратарят на Естония Ньом спаси.  В 24-ата минута Даниел Наумов показа добър рефлекс при изстрел на Поом от фаул. В 28-ата Лъчо Котев намери мрежата с фронтален удар от далечна дистанция – 1:0! Страхотен гол на младата звезда на Арда (Кърджали) В 31-ата минута красив пробив на Илиан Илиев – младши отдясно завърши с удар от малък ъгъл на Томбак, който се спря във вратата на Естония – 2:0!

В 43-ата минута извадихме късмет, когато Наумов отби опасен удар на Рейнкорт, а при добавката Веля се показа като много неточен стрелец, пращайки топката над опразнената врата.  В началото на второто полувреме импулсът в играта на нашите лека-полека свърши – може би и заради долитащите новини от Лодз, където поляците поведоха на Латвия. Успехът на Дружина полска ни вадеше от сметките за европейското. В 88-ата минута резервата Калоян Кръстев се извиси след корнер и с добър изстрел с глава направи 3:0 за “лъвчетата”.

България U21 3:0 Естония U21

1:0 Лъчезар Котев (28)