ЦСКА-София ликува в “червеното” дерби! (видео и галерия)

ЦСКА-София и ЦСКА 1948 играят при 2:0 в дербито от 14-ия кръг на efbet Лига. Али Соу откри резултата в 18-ата минута, а в 82-ата Лазар Марин си вкара автогол.SPORTAL.BG

Наставникът на символичните домакини Бруно Акрапович отново залага на любимата си схема с трима в защита. Бранителите са същите от сблъсъка през седмицата срещу Йънг Бойс – Антов, Матей и Занев. По крилата атакуват Синклер и Мазику за сметка на Турицов и Кери.

Гостите пък имат известни проблеми с окомплектоването на състава. От него отсъстват наказаният Василев, Георги Русев, Серкан Юсеин, Ивайло Чочев и Денислав Александров, но въпреки всичко 11-ката им отново е съставена от изцяло български футболисти.

Серщата започна с минута мълчание в памет на Димитър Лалгов, Никола Спасов, Диего Марадона, които починаха през седмицата.

Гостите можеха да открият резултата още в 5-ата минута, когато Бастунов изведе Гущеров сам срещу Бусато, но нападателят не успя да преодолее стража на домакините.

В 10-ата минута ЦСКА 1948 създаде още едно изключително опасно положение след центриране от фаул, когато последва шут от два метра на Минков над вратата, но дори да бе влетял в мрежата, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като реферът Петър Костадинов прецени, че Камбуров е докоснал топката с ръка.

Така се стигна до 18-ата минута, в която домакините откриха резултата. Йомов получи пас отдясно и отклони топката към Соу, който преодоля Наумов и вкара за 1:0 в празната врата.

В 35-ата минута Юга бутна в гърба Галин Иванов, футболистът на ЦСкА 1948 падна на земята и поиска дузпа, но реферът остана безмълвен.  Това ядоса цялата скамейка на гостите, които скочиха срещу решението на съдията да замълчи.

Три минути след тази ситуация ЦСКА-София имаше възможност да удвои, когато Матай засече с глава центриране от корнер на Тиаго, но прати топката над напречната греда.

В 45-ата минута Соу намери добре излезлия от дълбочина Йомов, който се озова сам срещу вратаря леко под ъгъл, но стреля неточно в аут.

Първият шут за втората част отиде в актива на домакините. В 48-ата минута Соу стреля, но на метър и половина от лявата греда.

В 59-ата минута Йомов изпрати топката в мрежата на ЦСКА 1948, но попадението правилно бе отменено за игра с ръка на нападателя.

В 78-ата минута и гостите организираха нещо по-интересно пред противниковата врата. Матей фаулира Иванов пред наказателното поле, Камбуров стреля от фаула, а Бусато изби.

В 78-ата минута по-добрата игра на ЦСКА-София доведе до втори гол, който леко комично. Йомов опита да намери Соу, но подаде на Марин, който от своя страна опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата за 2:0.

ЦСКА-СОФИЯ – ЦСКА 1948 2:0

1:0 Али Соу 18
2:0 Лазар Марин 82

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев, 24. Синклер, 21. Юга, 13. Санкаре, 18. Мазику, 20. Тиаго, 30. Йомов, 22. Соу

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 5. Минков, 3. Пиргов, 24. Марин, 10. Шопов, 33. Иванов, 20. Бастунов, 99. Гущеров, 7. Топузов, 9. Камбуров