Етър превзе Варна! Томаш сякаш намери “ваксина” срещу изпадане (видео)

тър спечели гостуването си на Черно море с 1:0 и за първи път през сезона се отлепи от последното място в efbet Лига. Голът отбеляза Преслав Боруков с глава в 34-ата минута. Така “болярите” записаха втора поредна победа под ръководството на Александър Томаш. Мачът в квартал “Чайка” предложи драма, като на два пъти “моряците” имаха претенции за дузпа, а повторенията “говориха” в тяхна полза. Сблъсъкът на “Тича” ще се помни и с грандиозен пропуск на Матиас Курьор след почивката.SPORTAL.BG

Първият половин час от двубоя предложи здрава битка по терена и никакви положения пред двете врати. В 30-ата минута Милчо Ангелов от “виолетовите” опита мерника си с глава, но изстрелът на бившия нападател на ЦСКА-София беше слаб и не затрудни изобщо вратаря Георги Георгиев В 33-ата минута Леандро атакува отляво наказателното поле на Етър, където падна след контакт с Кольо Станев. Реферът Петър Костадинов обаче прецени, че няма основание да даде дузпа, въпреки протестите на домакините.

В следващата минута събитията се пренесоха в половината на “моряците”. Центриране от фаул и суетня пред домакинската врата позволи на Боруков да накаже с глава Георгиев – 1:0 за Етър!  Роля при гола изигра и Божидар Кацаров, който намери с пета реализатора. След попадението наставникът на Черно море Илиан Илиев получи жълт картон заради реакцията си – той сочеше на съдията наказателното поле на Етър.  Второто полувреме започна с натиск на варненския състав, който започна да плете атака след атака към пеналтерията на “болярите”. В 62-ата минута голаджията Курьор направи уникален пропуск, който не се вижда всеки ден. Нападателят получи подаване от Илиан Илиев – Джуниър, но от метър-два прехвърли по невероятен начин вратата! Малко след това последва сериозен пропуск и на Стефан Велев

В 85-ата минута Курьор отново се размина с гола от чиста позиция – този път от границата на вратарското поле, стреляйки с глава покрай целта. След секунди беше отсъден фаул срещу Джуниър на границата на наказателното поле. Повторенията показаха категорично, че съдийското решение е грешно, защото нарушението е в пеналтерията, а не отвън.

Черно море 0:1 Етър