Българска бомба в ЛЕ! Впечатляващ ЦСКА-София взе скалпа на непобедения Рома (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна впечатляваща домакинска победа с 3:1 над Рома в последен мач от груповата фаза на Лига Европа и по този начин нанесе първо поражение на римския гранд в евротурнирите през този сезон. Тиаго (5) и Али Соу (34 и 55) реализираха за червените, а Томазо Миланезе се разписа за вълците в 22-ата минута.SPORTAL.BG

Българският тим изигра перфектен двубой в тактическо отношение и въпреки че държеше топката далеч по-малко от своя съперник, имаше възможност да реализира още няколко попадения във вратата на италианския гранд.

Иначе Бруно Акрапович заложи няколко тактически капана на своя съперник още със състава. Йомов започна по десния фланг за сметка на Тибо Вион, а Юнус Санкаре стартира в тандем с Али Соу като двойка нападатели.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на италианската легенда Паоло Роси, който почина вчера.

Червените стартираха по-добре от своя именит съперник и натискът им даде резултат още в 5-ата имнута. Тогава Мазику центрира отляво, Санкаре опита да стреля, но не уцели добре топката, която се отклони в крака му и се върна назад към Тиаго, който опъна мрежата на Рома с топовен шут от границата на наказателното поле.

ЦСКА-София отстъпи инициативата след попаеднието, Рома заложи на дълги разигравания на топката, които обаче до 22-ата минута не носеха опасност пред Бусато. Нещата се промениха именно в тази минута, когато Майорал овладя добре в наказателното поле центриране отдясно и подаде към Миланезе, който с изстрел от 13-14 метра вкара в долния десен ъгъл за 1:1.

18-годишният Миланезе ще помни този мач, тъй като за първи път започна като титуляр за Рома.

След половин час игра българският тим трябваше отново да поведе в резултата. Жеферсон изведе Тиаго, който надбяга Фацио и се озова очи в очи с Бур, но ударът на португалеца излезе в аут.

Това се случи четири минути по-късно, когато червените пресираха дълбоко гостите. Бур и Диавара комбинираха лошо, подавайки топката на Жеферсон. Бразилецът от своя страна мигновено изведе Соу сам срещу вратаря и таранът вкара ефектно за 2:1.

Шест минути след почивката Майорал пропусна да изравни. Таранът се измъкна от червената отбрана, стигна до малкото наказателно поле и “копна” топката над Бусато, но след рикошет тя излезе в корнер.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 55-ата минута. Тогава Соу пресече пас на Фацио към Бур и останал сам срещу вратаря реализира второто си попадение за 3:1.

Малко по-късно, в 60-ата минута, Соу бе близо до совя хеттрик, когато сантиметри не му достигнаха да засече по-добре топката след центриране на Мазику отляво.

След тази ситуация българският тим се прибра в собствената си половина и остави футболистите на Рома да играят с топката. Това не се отрази по никакъв начин на благоприятното развитие на мача, тъй като до неговия край италианците не успяха да създадат нито едно по-опасно положение и ЦСКА-София напълно заслужено записа престижен усепх над сериозен противник, напускайки евротурнирите с високо вдигната глава.

ЦСКА-СОФИЯ – РОМА 3:1