ЦСКА 1948 спря устрема на Арда, “червените” ощетени в още един възлов мач (видео)

Арда и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига sportal.bg

Резервата Мартин Камбуров откри резултата в 62-ата минута, а в 74-ата Иван Коконов изравни след точно изпълнение на дузпа.

Решението за 11-меторвия наказателен удар на Никола Попов бе изключително дискусионно и по-скоро реферът не прецени правилно ситуацията. А съдийските грешки в ущърб на червените в последните им четири възлови срещи срещу преките им конкуренти за челните места набъбнаха сериозно, тъй като те не получиха очевидни дузпи в ключови моменти и срещу Локомотив Пд, и срещу ЦСКА-София.

Иначе днешният двубой в Кърджали започна равностойно и през първия четвърт час нямаше сериозни ситуации пред двете врати.

Постепенно Арда наложи натиск, който продължи до края на първата част.

Първото опасно положение стана факт в 18-ата минута, когато тимът на Николай Киров като по чудо не откри резултата. Домакините се освободиха майсторски от пресата на ЦСКА 1948. Последва пас в дълбочина към Делев, който финтира защитник на червените и центрира към оставения непокрит Ковачев. Крилото стреля от 5 метра, но Наумов демонстрира невероятен рефлекс и някак изби в корнер.

Гостите отговориха с топовен шут на Русев няколко минути по-късно. Нападателят се възползва от добре разгърната контраатата и стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда.
В 35-ата минута Наумов отново се оказа последна преграда за добро отиграване на Делев. Нисичкият нападател финтира Василев и стреля с левия крак, но стражът на червените спаси.

Пет минути по-късно Пиргов отправи удар с глава, засичайки центриране от фаул на Серкан Юсеин, но Караджов улови.

ЦСКА 1948 започна по-добре второто полувреме и създаде няколко опасности пред противниковата врата.

Малко след почивката, в 51-ата минута, ЦСКА 1948 имаше възможност да отбележи. Тогава Василев остана непокрит след центриране от корнер, но ударът му с глава излезе в аут.

По-активната игра на червените в първия четвърт час на втората част даде резултат в 62-ата минута. Климентов пресира бранителите на Арда при изнасяне на топката, тя попадна в Русев, който намери Камбуров. Появилият се само четири минути по-рано голмайстор на червените се озова сам срещу вратаря и вкара хладнокръвно за 1:0.
Домакините опитаха да отговорят с изстрел на Тилев от границата на големия пеналт, който излезе в аут.

Все пак Арда стигна до изравнително попадение в 74-ата минута след изключително спорна дузпа, отсъдена от Никола Попов. Той посочи бялата точка след футболно единоборство между Пиргов и Жуниньо, което изглеждаше в рамките на правилата, но съдията прецени друго.

С изпълнението на наказателния удар се нагърби Коконов, който вкара за 1:1.

В 75-ата минута много дейният Делев за пореден път се справи с играч на госите и шутира силно, но Наумов отрази.

До края на мача Арда продължи да атакува по-настоятелно в опит да стигне до четвърта поредна победа в първенството, но двата отбора не създадоха повече чисти положения и в крайна сметка се задоволиха с по една точка.

АРДА – ЦСКА 1948 1:1

0:1 Мартин Камбуров 62
1:1 Иван Коконов 74 д.

АРДА: 12. Караджов, 4. Стоев, 9. Делев, 10. Ковачев, 17. Коконов, 19. Руменов, 20. Лозев, 24. Сулака, 25. Леони, 27. Мартинов, 80. Котев

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 14. Савов, 21. Василев, 3. Пиргов, 24. Марин, 26. Юсеин, 10. Шопов, 7. Топузов, 70. Русев, 33. Иванов, 99. Гущеров