Лудогорец не спира да трупа победи в България – шестата поредна дойде срещу Черно море (видео)

Шампионът Лудогорец постигна шеста поредна победа в efbet Лига. “Орлите” надиграха с минималното 1:0 Черно море в мач от 16-ия кръг на надпреварата. Единственото попадение отбеляза Клаудиу Кешерю в средата на първата част.SPORTAL.BG

Като цяло срещата бе равностойна и гостите от Варна могат да съжлаяват, че записаха загуба, тъй като не отстъпваха на домакините в по-голямата част от времето. Все пак разградчани показаха хладнокръвие и успяха да задържат преднината си, за да добавят нови три точки към актива си.

След равностойно начало резултатът бе открит от домакините в 17-ата минута. Тогава при едно центриране от ъглов удар Елвис Ману отклони леко топката, което доведе до извеждане на Клаудиу Кешерю на опразнената врата и от около метър нямаше как да сбърка за 1:0.

В последвалите минути до края на първата част двубоят бе с поделено надмощие, като и двата тима имаха по няколко добри ситуации за попадение. На няколк опъти обаче Кирил Десподов не се ориентира бързо от удобна позиция, а за “моряците” хубави атаки не завършиха с удар, а веднъж Матиас Курьор стреля точно с глава, но Владислав Стоянов бе на мястото си.

През втората част мачът продължи да е равностоен. Имаше опасности и пред двете врати, но най-чистата ситуация бе за гостите. В 72-ата минута “моярците” излязоха трима на един в полето на Лудогорец, а след това резервата Велислав Василев се оказа и сам срещу Стоянов, но ударът му бе слаби не затрудни стража.

Домакините от своя страна също имаха няколко положения, но Десподов и Каули не успяха да реализират. В края на мача гостите опитаха да наложат натиск и притиснаха съперника в полето му, но защитата на Лудогорец се справи.

Победата днес означава пет точки преднина за “орлите” на върха на класирането от преследвачите Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София. Освен това Лудогорец има и един мач в аванс, така че има всички предпоставки да има солидна преднина в края на есенния полусезон. Черно море от своя страна е на седма позиция с 21 точки и към момента се намират на три от първата шестица.