ЦСКА разби втория отбор на Аланияспор

ЦСКА спечели по категоричен начин с 4:0 първата си проверка по време на лагера в Турция. Съперник на “червените” бе втория отбор на Аланияспор.

Столичани вкараха два гола в рамките на 60 секунди чрез Тиаго и Геъм Кери, а в края на полувремето се разписа и Али Соу. През втората част името си сред голмайсторите записа Георги Йомов, който се разписа от дузпа.

Бруно Акрапович даде възможност титуляр да започне Радослав Живков, който игра в Литекс през есента, а в първите 45 минути се представи на висота.DSPORT.BG

Двубоят стартира равностойно, но постепенно ЦСКА взе преимущество.

В 6-ата минута Тиаго отправи първи удар по посока вратата на домакините, но не уцели. Две минути по-късно Валентин Антов даде извеждащо подаване към Радослав Живков, който обаче бе изпреварен от вратаря на Аланияспор.

За 60 секунди ЦСКА успя да вкара два бързи гола. Първо в 9-ата минута Живков пресира вратаря на домакините, той не успя да подаде точно на свой съотборник и пусна топката в краката на Тиаго Родригес, който го прехвърли за 1:0. Само минута по-късно Тиаго пусна чудесен пас към Греъм Кери, който отбеляза второто попадение в срещата.

Малко по-късно Санкаре центрира от пряк свободен удар, Антов игра с глава, но изпрати топката в аут.

В 15-ата минута ЦСКА вкара топката за трети път, но голът не бе зачетен. Али Соу направи добър проби, стреля покрай вратаря, топката вървеше към вратата, но Радослав Живков направи шпагат към топката и не стана ясно дали игра с нея или не. Това действие на младока обаче даде повод на реферът да вдигне флага и да не зачете попадението.

В 21-ата минута “червените” имаха още една добра възможност. Али Соу напредна отдясно, успя да обърна фронта на атаката и подаде към Греъм Кери, който стреля покрай вратата.

Три муните преди края на полувремето Греъм Кери центрира в наказателното поле и Али Соу се разписа за 3:0.

През втората част Бруно Акрапович направи пълна промяна на своята единадесеторка.

В 62-ата минута Енрике Рафаел бе съборен в наказателното поле на Аланияспор и реферът отсъди дузпа, която Георги Йомов превърна в гол.

В 80-ата минута Георги Йомов пропусна чисто голово положение, след като изпрати топката в аут.

Малко преди края на мача Ахмед Ахмедов пропусна на празна врата.

В сряда предстои втората проверка на ЦСКА. Тя е срещу Стал Миелец, като стартира в 16:00 часа. Третата контрола пък е на 17 януари срещу Заглебие Любин.

Бруно Акрапович: Сега имам време да изгладим детайлите по новия стил

ЦСКА – Аланияспор II 4:0
1:0 Тиаго (9), 2:0 Кери (10), 3:0 Соу (42), 4:0 Йомов (62-дузпа)

ЦСКА (първо полувреме): 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей, 15. Тибо Вион, 8. Греъм Кери, 13. Юнус Санкаре, 3. Жеферсон Телес, 20. Тиаго Родригес, 10. Радослав Живков, 22. Али Соу

ЦСКА (второ полувреме): 25. Димитър Евтимов (в), 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 5. Александър Бучков, 21. Амос Юга, 9. Адалберто Пеняранда (69 – 27. Мартин Смоленски), 7. Енрике Рафаел, 23. Ахмед Ахмедов, 17. Тонислав Йорданов, 30. Георги Йомов

Пуснаха клип към песента за Али Соу (ВИДЕО)