ЦСКА победи безпроблемно Септември Симитли, юноша блести за ”червените”

ЦСКА записа втората си победа по време на подготвителния лагер в Турция, след като се наложи с категоричното 3:0 над Септември Симитли. Проверката бе последна за “червените” в Алания, като утре отборът се прибира в София.DSPORT.BG

За ЦСКА много добър мач изигра юношата на тима Мартин Смоленски, който отбеляза две от попаденията. Третото бе дело на Юнус Санкара преди почивката. Победата бе втора за “червените” по време на лагера, след като в първия си мач надвиха втория тим на Аланияспор с 4:0. След това пък момчетата на Бруно Акрапович направиха нулево равенство със Стал Миелец.

ЦСКА започна по-активно срещата, като владееше топката, но така и не успя да застраши особено вратата на съперника. В 4-ата минута Тиаго пробва удар от далечно разстояние, но изстрелът му мина високо над напречната греда. Футболистите на Бруно Акрапович продължиха да натискат Септември, но не съумяха да намерят път към вратата на втородивизионния тим.

В 15-ата минута ЦСКА създаде първата си по-сериозна опасност. След центриране Али Соу свали топката към Санкаре, който стреля с глава от близко разстояние, но в напречната греда. В последствие се оказа, че полузащитникът е бил в засада. В 28-ата минута Али Соу бе изведен много добре в наказателното поле на Септември, той опита да намери свой съотборник, но топката бе избира в ъглов удар, който обаче не доведе до нищо опасно.В 36-ата минута тимът от Симитли опита да изненада Бусато. След центриране от корнер Ивайло Михайлов стреля с глава, но високо над вратата.

В 39-ата минута ЦСКА поведе. Тиаго центрира много добре в наказателното поле, където Брадли Мазику стреля от движение. Топката попадна на крака на Юнус Санкаре, който от непосредствена близост я прати в мрежата на Септември.В последните секунди на първото полувреме Тибо Вион стреля от воле след подаване на Мазику, но доста неточно.

Бруно Акрапович заложи на изцяло нов състав за втората част, като единствено Брадли Мазику запази мястото си на терена, но вече в ролята на трети централен защитник заедно с Иван Турицов и Пламен Гълъбов.

В 47-ата минута Септември създаде опасност пред Димитър Евтимов, но ударът на Кирил Грозданов мина над напречната греда. Малко по-късно ЦСКА бе много близо до втори гол. Адалберто Пеняранда навлезе в наказателното поле и върна топката към Мазику. Ударът му от границата на малкия пеналт обаче мина над вратата. В 57-ата минута Кирил Грозданов опита да застраши Димитър Евтимов с глава след центриране от дясното крило, но не успя да насочи добре топката и тя излезе високо в аут. ЦСКА създаде много опасна ситуация пред вратата на Септември, но ударът на Радослав Живков от близко разстояние бе уловен от стража на тима от Симитли.

В 65-ата минута “червените” стигнаха до втори гол. Радослав Живков нахлу в накзателното поле и намери непокрития Мартин Смоленски, който с прецизен удар в десния ъгъл на вратата направи резултата 2:0. Греъм Кери стреля много опасно от фаул в 73-ата минута, но топката профуча покрай страничната греда. Малко по-късно Ахмед Ахмедов се озова на добра позиция и стреля, но вратаря на Септември успя да избие в корнер. След ъгловия удар Пламен Гълъбов не успя да се ориентира добре в наказателното поле и прати топката високо над гредата.

В 83-ата минута ЦСКА вкара трети гол. Негов автор стана отново юношата на “червените” Мартин Смоленски. Талантливият младок се разписа след отлично подаване на Ахмед Ахмедов.

ЦСКА – Септември 3:0
Голмайстори: 1:0 Юнус Санкаре 39′, 2:0 Мартин Смоленски 65′, 3:0 Мартин Смоленски 83′
Жълти картони: Юрген Матей (Ц), Здравко Карадачки (С)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (46 – 25. Димитър Евтимов), 11. Петър Занев -к (46 – 19. Иван Турицов), 26. Валентин Антов (46 – 28. Пламен Гълъбов), 2. Юрген Матей (46 – 5. Александър Бучков), 15. Тибо Вион (46- Греъм Кери), 18. Брадли Мазику (59 – 27. Мартин Смоленски), 3. Жеферсон Телес (46. 21- Амос Юга), 20. Тиаго Родригес (46 – 9. Адалберто Пеняранда), 13. Юнус Санкаре (46 – 10. Радослав Живков), 22. Али Соу (46 – 23. Ахмед Ахмедов), 30. Георги Йомов (46 – 17. Тонислав Йорданов)

Резерви: 12. Илия Шаламанов, 25. Димитър Евтимов, 5. Александър Бучков, 9. Адалберто Пеняранда, 8. Греъм Кери, 10. Радослав Живков, 17. Тонислав Йорданов, 19. Иван Турицов, 21. Амос Юга,  23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов

Треньор: Бруно Акрапович