Левски откри новата си зала след 5-геймова драма и победа над ЦСКА

Волейболистите на Левски победиха ЦСКА с 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 25:12, 15:7) при официалното си откриване на новата си зала “Левски София”.DSPORT.BG

Кметът на Столична Община Йорданка Фандъкова, главният архитект на София Здравко Здравков, президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев и вицепрезидентът на волейболната федерация Петър Кънев бяха специални гости на официалното откриване.

Възпитаниците на Андрей Жеков стигнаха до третата си победа от началото на сезона в мач, който се игра пред празни трибуни. Мачът премина през обрати, за да се стигне до тайбрек, който категорично бе спечелен от Левски.

В първата част на двубоя „сините“ взеха преднина от няколко още от самото начало и успяха да я задържат до края на гейма, който завърши при резултат 25:20.

Втората част обаче бе за „червените“, които първо поведоха с 9:5, но после „сините“ успяха да наваксат. Геймът тръгна точка за точка след 19:19. Все пак ЦСКА поведе с 24:22, а след една върната точка от Боян Йорданов се стигна до успешна атака на Георги Татаров за 25:23.

Третият гейм отново бе затворен от ЦСКА. Те поведоха с 11:9, а след това с 22:19. Димитър Димитров изведе ЦСКА до геймбол при 24:21. Домакините успяха да върнат две точки, но грешка на Владимир Станков даде гейма на ЦСКА при 25:23.

Четвъртата част започна силно за Левски с преднина 5:1. „Сините“ продължиха доброто представяне и направо разбиха своя съперник, затваряйки гейма с 25:12.

Левски успя да натрупа аванс от 3:0 в началото на тайбрека. Това даде увереност на „сините“ и те продължиха да държат аванса си при 7:3 и 8:4. Тук дойдоха три последователни точки на Гордан Люцканов за 11:4. В крайна сметка тази преднина се оказа непреодолима и Левски затвори мача с 15:7.