Биха Георги Марков в Перник, Миньор и Локо не си вкараха голове

Отборите на Миньор и Локомотив (София) не излъчиха победител в мача помежду си, завършвайки наравно 0:0. Двубоят се игра на стадион “Миньор” и бе от прогрмата на 2-ия кръг на родната “А” група,NOVSPORT.COM

Като цяло срещата бе доста интересна, като положения и пред двете врати не липсваха.

В края обаче, мачът бе опорочен от нахлуване в официалната ложа от страна на феновете на домакините. Там те поискаха саморазправа с изпълнителния директор на “железничарите” – Георги Марков, който ги провокираше умишлено.

Шефът на столичани отнесе няколко шамара в мелето, след което бе изведен с полицейски кордон от Стадиона на Мира.

Двубоят започна с малко по-добра игра на гостите, които можеха да излязат напред в резултата още в 5-та минута, когато Велков напредна по десния фланг и центрира в пеналта на Миньор, където Митко Илиев засече опасно с глава, ала кълбото профуча над напречната греда.

120 секунди по-късно Димитър Илиев получи в половината на домакините и шутира от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Пейков.

След 10-ата минута “чуковете” изнесоха играта в предни позиции и на свой ред създадоха някои положения пред Михайлов.

При една бърза контраатака на Миньор, Писаров изведе Траянов сам срещу Михайлов, който спаси удара му, кълбото се върна у Писаров, който шутира, ала Върбанов изчисти в корнер.

В следващата атака Том центрира в наказателното поле на гостите, където Бибишков шутира от около 2 метра, но Върбанов отново показа добро пласиране и спаси.

В 37-ата минута пък, Илиев изведе Пеев сам срещу Пейков, вратарят спаси слабия удар на Пеев.

В самия край на полувремето “чуковете” изтърваха и най-чистата си възможност. Тогава Траянов качи топката на главата на непокрития Цветков, който от малкото наказателно поле не успя да уцели вратата.

Втората част стартира с натиск на перничани и възможност за Милен Василев, чийто изстрел обаче не намери очертанията на вратата.

Последваха неточни шутове на Том и Бибишков, последвани от пропуски на Бибишков и Милен Василев.

Вратарят на “железничарите” – Михайлов, се намеси още два пъти при удари на Милен Василев и Венци Василев, а Пейков трябваше да напомня за себе си след изстрели от далечно разстояние на Дафчев и Борносузов.

Последваха спокойни минути на терена, преди да се стигне до 84-ата минута, когато мачът бе прекратен. Тогава публиката на Миньор нахлу в официалната ложа, за да искат саморазправа с изпълнителния директор на Локомотив – Георги Марков, който умишлено е провокирал привържениците.

В крайна сметка се наложи шефът на “железничарите” да бъзе изведен от стадиона на Мира с полицейски кордон.

След прекъсването главният рефер Таско Тасков даде 8 минути продължение, в което перничани опитаха да стигнат до трите точки, но гол на стадион “Миньор” така и не падна, за да може Миньор и Локо (София) да завършат наравно 0:0.

Тони Велков
90+8′ Край на мача Край на мача, Миньо и Локо (София) завършиха наравно 0:0
90+3′ Жълт картон Жълт картон за Венци Василев
90′ 8 минути продължение на мача
90′ В крайна сметка се оказа, че публиката е започнала да освирква Георги Марков, който им е казал “елате тука”
90′ Играта е подновена
89′ Административният директор на Миньор – Пламен Атанасов, както и полицейски служител, ще изведат Георги Марков от официалната ложа на стадион “Миньор” с кордон
88′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Илиан Илиев
88′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за домакините, напуска Бенрамадан
88′ Разправиите между Марков и феновете продължават, играта все още е спряна
84′ Шефът на “железничарите” предизвиква феновете с поведението си, страстите се успокоиха благодарение на Никифор Вангелов, стюардите и полицията
84′ Грозни сцени на стадион “Миньор”. Публиката на Миньор нахлу в официалната ложа и налита да бие изпълнителния директор на гостите Георги Марков, играта е спряна, намесва се и полиция, както и досегашният президент Вангелов
82′ Жълт картон И Кристиан Добрев е декориран в жълто
82′ Жълт картон Жълт картон за Бенрамадан
81′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Манолов
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за гостите, напуска Телкийски
80′ Жълт картон Жълт картон за Окечукво за груб фаул срещу Велков
78′ Удар Страхотен удар на Дафчев от фаул, топката отиваше под гредата, Пейков улови, изпусна я, тя тупна под напречната греда и излезе в корнер
77′ Контузия или получаване на медицинска помощ Отново медицинска помощ получава Димитър Телкийски
75′ Удар Бибишков засече с глава центриране на Венци Василев, ала отново в аут
74′ Удар Марчо Дафчев шутира от средна дистанция, Пейков избива под гредата
73′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Окечукво
73′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за Стойчо Стоев, излиза Милен Василев
70′ Удар Бибишков засече с глава центриране на Бенрамадан, но над вратата
69′ Удар Силен шут на Борносузов от далечна дистанция, Пейков успя да спаси, макар и с мъка
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Брахими
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, излиза Писаров
65′ Контузия или получаване на медицинска помощ Телкийски е изнесен на носилка, няма да има проблеми да продължи
63′ Жълт картон Жълт картон за Борносузов за фаул срещу Бенрамадан
61′ Удар Силен удар на Дафчев, Пейков спасява
60′ Неотсъдена засада на Митко Илиев от страничния съдия Колев взриви трибуните на стадион “Миньор”
58′ Удар Ново спасяване на Михайлов, този път след изстрел на Милен Василев
57′ Удар Венци Василев пое избита топка от защитниците на Локомотив, центрира в наказателното поле за Том, който стреля в долния ляв ъгъл, ала Михайлов отново спаси
56′ Удар Митко Илиев засече с глава центриране на Дафчев от фаул, Пейков улови спокойно
55′ Удар Бумела пое отляво и намери Траянов, който финтира Велков и центрира в пеналта, където Милен Василев засече от движение, но над вратата
54′ Удар Венци Василев проби по десния фланг, Михайлов боксира лошо и топката попадна в краката на Бибишков, който шутира, но стражът на столичани показа добър рефлекс и спаси
54′ Жълт картон Жълт картон за Траянов
53′ Телкийски подаде за Митко Илиев, който бе непокрит в дъгата пред пеналта, Пейков обаче излезе и със страхотен шпагат изчисти
52′ Удар Бенрамадан проби добре, топката стигна до Бибишков, който шутира над вратата
51′ Удар Далечен удар на Том, покрай вратата на гостите
49′ Центриране Бумела центрира в пеналта на гостите, но Писаров се размина с топката
47′ Удар Бенрамадан проби отдясно и подаде за Траянов, който намери Милен Василев в пеналта, крилото финтира двама бранители и стреля технично към далечния ъгъл, но кълбото излезе в аут
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на мача Край на полувремето, Миньор и Локо (София) се оттеглят на почивка при нулево равенство
45+1′ Bнимание Траянов качи топката на главата на непокрития Цветков, който от малкото наказателно поле не успя да уцели вратата
45′ 1 минута продължение на първата част
44′ Удар Борносузов стреля от движение от около 15 метра, но над вратата
43′ Пеев проби отляво, но Венци Василев с хубав шпагат изчисти в тъч
39′ Удар Писаров центрира за Венци Василев, който стреля с глава, но играч на гостите е изчистил в корнер
38′ Нов твърд фаул на Добрев срещу Писаров, капитанът на Локомотив отново не получава жълт картон
37′ Удар Илиев изведе Пеев сам срещу Пейков, вратарят спаси слабия удар на Пеев
36′ Центриране Опасно центриране на Дафчев от корнер, топката влизаше влизаше директно в лявата сглобка на вратата, ала Пейков се намеси в последния момент
34′ Центриране Борносузов намери Върбанов на десния фланг, последният центрира, но Цветков изчисти в корнер
32′ Центриране Центриране към Борислав Стойчев, но Велков чисти в корнер, от който не излезе нищо опасно
31′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Велков за фаул срещу Бибишков
28′ Удар Силен удар на Бенрамадан, Михайлов спаси, но изпусна топката в краката на Стойчев, който не бе подготвен за този подарък и не успя да отиграе
27′ Bнимание Том центрира в наказателното поле на гостите, където Бибишков шутира от около 2 метра, но Върбанов отново показа добро пласиране и спаси
26′ Bнимание Бърза контраатака на Миньор, Писаров изведе Траянов сам срещу Михайлов, който спаси удара му, кълбото се върна у Писаров, който шутира, ала Върбанов изчисти в корнер
25′ Стойчев изчисти лошо една топка, която летеше застрашително към вратата на гостите, но в крайна сметка излезе в аут
24′ Центриране Центриране в пеналта на Миньор, Стойчев над всички чисти с глава
23′ Удар Траянов намери Бенрамадан, който подаде за Бибишков около точката на дузпата, нападателят се засуести и Бранеков му отне
21′ Писаров опита да намери Бенрамадан, но Бранеков се справи добре и върна към Михайлов
19′ Равностойна игра в последните минути, играта се води в центъра
16′ Гостите играят с Димитър Илиев силно изнесен напред, а зад него са Дафчев и Телкийски, като Борносузов се включва от дълбочина
15′ Удар Бърза контраатака на “железничарите”, при която Пеев намери Борносузов, който навлезе в пеналта и стреля в долния десен ъгъл, но Пейков показа добър рефлекс и спаси
14′ Удар Милен Василев стреля след ъгловия удар, но слабо и в ръцете на Михайлов
14′ Бенрамадан намери Писаров на левия фланг, бившият играч на Берое напредна, но при удара му Дафчев изчисти в корнер
13′ Фаул в центъра срещу Марчо Дафчев, той центрира в наказателното поле, Стойчев чисти с глава
10′ Груб фаул на Добрев срещу Писаров, капитанът на столичани получава само устна забележка
9′ Бибишков овладя на дъгата и подаде малко по-назад за Том, той намери Писаров в наказателното поле, крилото стреля, но над вратата на гостите
7′ Удар Димитър Илиев получи в половината на домакините и шутира от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Пейков
6′ Малко по-добра игра за гостите от София в началните минути
5′ Bнимание Велков напредна по десния фланг и центрира в пеналта на Миньор, където Митко Илиев засече опасно с глава, ала кълбото профуча над напречната греда
4′ Бибишков овладя в центъра, финтира Бранеков, но бе съборен от бранителя – фаул за Миньор
3′ Телкийски потърси Димитър Илиев в наказателното поле, но Цветков го блокира и изчисти
2′ Феновете на столичани вече станаха около 100. Те бойкотират домакинствата на отбора си на стадион “Славия”, но не и гостуванията на тима
1′ Атака за “чуковете” отляво, Кристиан Добрев са намесва добре и изчиства в крака на Василев, тъч за “железничарите”
1′ Начало на мача Начало на мача, центъра изпълняват домакините
0′ В ложата на стадион “Миньор” е бившият вече президент на “чуковете” – Никифор Вангелов
0′ Около педесетина фенове на Локо (София) са заели местата си на стадион “Миньор”