Черно море развали празника на Етър при дискусионно съдийство

Черно море развали празника на Етър. „Виолетовите” домакинстваха за първи път в елита от 14 години насам, но претърпяха поражение с 0:1 в скандален мач пред 4000 зрители на стадион „Ивайло”. Единственият гол вкара Бергонси в края на първото полувреме, а през второто гол на Луис Едуардо за домакините не бе зачетен заради засада,NOVSPORT.COM
През първото полувреме двата отбора си размениха по две положения, но с най-чистото си Черно море излезе напред в резултата в 39-ата минута. Преди това, в 7-ата минута, Сашо Александров от състава на гостите тресна напречната греда с параболичен шут. Минута по-късно Симеонов излезе сам срещу вратаря Цанков, но последният излезе предвидливо и улови. В 10-ата минута Садула и Луис Едуардо комбинираха с двойно подаване помежду си, но ударът на юношата на Левски бе блокиран. В 19-ата минута пък Луис Едуардо засече с глава центриране на Анев, но стреля встрани от вратата.
Така дойде 39-ата минута, когато халфът Бергонси, който е ново попълнение на гостите, откри резултата след грешка на вратаря Цанков. При центриране от ъглов удар стражът боксира високо, при приземяването на топката обаче той не успя да я хване, от което се възползва вътрешният полузащитник за 1:0.
След почивката Етър се вдигна на щурм, но добре подредената защита на Черно море не допусна пробив. В 71-ата минута се разигра най-дискусионното положение. Тогава Луис Едуардо вкара гол, след като засече с глава центриране на Ели Маркес, но реферите маркираха засада. Това породи бурни протести от страна на публиката. До края мачът беше нервен.
В 72-ата минута Сашо Александров от състава на гостите изскочи сам срещу вратаря след грешка на Тихомир Трифонов, но Цанков успя да спаси.
В 89-ата минута феновете на Етър имаха нови поводи за претенции към съдията Людмилов. Резервата Нери получи жълт картон за симулация, според рефера, в наказателното поле.
Така Черно море спечели първи три точки, след като в първия кръг загуби от Лудогорец с 0:3 у дома.

21. Станкев Смяна за състезател излизащ от игра
22. Кр. Трифонов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Стефан Генов

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! Победа за Черно море с 1:0!
90′ 4 минути добавено време
90′ Центриране Центриране в пеналта на Черно море, защитник на гостите скача и избива
89′ Жълт картон Нери получава жълт картон за симулация в наказателното поле. Бурни протести от страна на публиката заради решението на рефера
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Стамен Ангелов влиза
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Черно море. Манолов излиза
83′ Удар Георги Божилов намира мрежата, но от външната й страна
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Гаджалов влиза
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Макенджиев излиза
72′ Bнимание Сашо Александров излезе сам срещу вратаря след грешка на Тихомир Трифонов, но Цанков спаси
71′ Засада Ели Маркес проби отдясно, откъдето центрира и Луис Едуардо засече в мрежата, но голът е отменен заради засада! Бурни претенции от страна на феновете на домакините
68′ Нищо интересно пред двете врати след подновяването на играта
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Нери влиза в игра
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Красен Трифонов е заменен принудително
65′ Контузия или получаване на медицинска помощ Красен Трифонов е изнесен на носилка
60′ Жълт картон Макенджиев получава жълт картон
58′ Удар Шут на Луис Едуардо от дистанция, топката минава над напречната греда
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Георги Божилов влиза в игра
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Стефан Генов изкарва Капитанов
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Бето
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Смени и в двата отбора. От състава на Етър излиза Станкев
56′ Цанков се намесва при бърза атака на гостите, но и реферът е дал нарушение в нападение
55′ Станкев опитва да намери Маркес, но не успява
48′ Центриране Надмощие на домакините след почивката. Садула пробива на скорост и намира Николай Петров вдясно, последният центрира остро, но вратарят лови
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+1′ Центриране Центриране в пеналта на Черно море, но защитник в зелено-бяло чисти
45′ Четин Садула пробва да намери Станкев, но пасът е неточен
45′ Жълт картон Жълт картон за Мартин Дечев
44′ Удар Удар на Георги Илиев след центриране, но топката минава над напречната греда на вратата на домакините
42′ С първото сериозно положение в мача гостите излязоха напред в резултата
39′ Гол 1:0 за Черно море! Бергонси открива резултата във В. Търново! След изпълнение на ъглов удар вратарят Цанков изпусна топката и в мелето Бергонси беше най-съобразителен
36′ Жълт картон Капитанов получава жълт картон
33′ Мартин Дечев е предупреден устно за нарушение срещу Красен Трифонов
32′ Центриране Анев центрира от свободен удар към Станкев, но ударът на последния е неточен
29′ Центриране Центриране в наказателното поле на Черно море, адресирано за Луис Едуардо, но стражът на моряците лови
26′ Тихомир Трифонов се намесва при атака на гостите и чисти в тъч
24′ Центриране Защитниците на Етър се разминаха при центриране от свободен удар, но за тяхно щастие вратарят Цанков лови
23′ Равностоен мач до този момент
19′ Удар Луис Едуардо засича центриране на Анев, но ударът му глава не намира очертанията на вратата – аут
15′ Bнимание Защитник на Черно море избива на метър пред голлинията след разбъркване в наказателното поле на гостите
14′ Черно море има надмощие в първите минути на стадион “Ивайло”. Освен гредата в 7-ата минута изгодна възможност се откри пред Симеонов, но вратарят Цанков излезе предвидливо и улови
10′ Удар Садула и Луис Едуардо от състава на домакините разиграха на “едно-две”. Последва шут на юношата на Левски, блокиран от бранител на гостите
7′ Греда Греда на Черно море! Удря я Сашо Александров с фалцов удар
1′ Начало на мача Начало на мача! 4000 зрители на “Ивайло”!