Новакът Пирин (ГД) закопа “италианския” Ботев във Враца

С новия си треньор Тенчо Тенев новакът в А група Пирин (Гоце Делчев) записа втора поредна победа в елита и продължава своя перфектен старт. Пирин победи с 2:1 като гост измъчения Ботев (Враца), за когото това бе втора поредна загуба в шампионата,NOVSPORT.COM

Опитният Илия Илиев откри за врачани, но още преди почивката Драги Коцев и Румен Лапантов от дузпа направиха пълен обрат за 1:2. С успеха тимът на Пирин (ГД) изненадващо застана на върха в А група.

Началните минути бяха по-успешни за неврокопчани, които на два пъти можеха да поведат в резултата.

След 8 минути игра Албин Ходза беше изведен зад защитата с дълъг пас, но вратарят Митов съобразително излезе напред и изби в тъч. После Борислав Хазуров отправи мощен удар, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

Напук на логиката Ботев, който до момента не бе създал нищо в атакуващ план, поведе с първата си опасна атака. Селесте на скорост проби по фланга и пусна към точката на дузпата, където опитният Илия Илиев разстреля Абди Абдиков за 1:0.

4 000 по трибуните реагираха с бурни овации и домакините, окрилени от публиката, овладяха центъра на терена.

Дошлият от ЦСКА Александър Якимов напредна по фланга, мина с финт към центъра и бе близо до нов гол за Ботев, ала Абдиков изби кълбото.

Пирин започна своя обрат в 28-ата минута. Тогава стражът на Ботев не се намеси добре при един удар и бившият играч на Пирин (Благоевград) и Локомотив (Пд) Драги Коцев довкара в мрежата за 1:1.

Изравнителното попадение свали ентусиазма в лагера на домакините и отборът на новия треньор Тенчо Тенев заигра по-уверено.

Пирин (Гоце Делчев) стигна до гол преднина още преди почивката. Минчев извърши нарушение в наказателното поле на Ботев и гостите спечелиха дузпа. От бялата точка Румен Лапантов спокойно прати вратаря в обратния ъгъл и отбеляза за 1:2.

През втората част врачани тръгнаха напред, а на контраатаки.

Най-чистото положение за изравняване на резултата бе пропиляно от Иван Минчев в 63-ата минута. Той овладя добре, освободи се технично от прекия си пазач, но когато се озова очи в очи с вратаря Абди Абдиков, Минчев стреля много неточно в аут.

Контрите на Пирин не бяха безопасни, но при най-опасната от тях Боби Хазуров прати покрай гредата, въпреки че беше сам срещу вратарят Митов.

Немощта на Ботев в атака позволи на Пирин спокойно да запази крехкия си аванс.

С победата Пирин (Гоце Делчев) събира пълен комплект от 6 точки след първите си два мача. Ботев (Враца) остава на дъното без спечелена точка.

7. И. Илиев (к) Гол
9. Минчев Жълт картон
Тенчо Тенев

90+3′ Край на мача Край на мача! Ботев (Враца) – Пирин (Гоце Делчев) 1:2! Освирквания по трибуните след втората поредна загуба за врачани.
90′ 3 минути добавено време.
88′ Хаотичен натиск на Ботев (Враца) в търсене на гол, който да донесе поне точка на тима.
75′ Центриране Пирин също не създава опасности от корнерите досега и не затруднява защитата.
72′ Центриране Ботев търси начин да изравни, ала статичните положения така и не дават резултат след поредния корнер.
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Виктор Шишков.
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Албин Ходза е сменен.
63′ Bнимание Мирчев сам срещу вратаря стреля ужасно високо в аут!
63′ Жълт картон Жълт картон за играч на Пирин (ГД).
62′ Центриране Корнер за неврокопчани, след който бранител на Ботев чисти.
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Родригес, който играе като бранител.
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Селесте излиза, въпреки че бе активен в атака.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Кирил Иванов.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Тончев е сменен на почивката.
46′ Начало на мача Начало на втората част!
45+2′ Край на мача Край на първата част! Ботев (Враца) – Пирин (Гоце Делчев) 1:2!
45′ Две минути добавено време на първата част.
44′ Центриране Веднага в следващата атака корнер за врачани, гостите чистят.
43′ Центриране Ъглов удар за Пирин, но само аут.
40′ Центриране Ботев опита да стигне до гола след корнер, ала не успя да създаде опасна ситуация.
37′ Гол от дузпа ГООООЛ – 1:2 за Пирин (Гoце Делчев) с гол от дузпа!!! Румен Лапантов прати вратаря в грешния ъгъл за 1:2!!!
36′ Жълт картон Жълт картон за Минчев, който направи дузпата.
36′ Bнимание Дузпа за Пирин (Гоце Делчев)!!!
34′ Центриране Корнер за отбора от Гоце Делчев, защитата на домакините се справи.
31′ Жълт картон Нападателят на Пирин (ГД) Боби Хазуров получава първия жълт картон.
30′ Сега нещата се обърнаха и настроението в играта на Пирин доведе до натиск за гостите.
28′ Гол ГОООЛ ЗА ПИРИН – 1:1!!! Драги Коцев довкара една отбита от вратаря топка за 1:1!
22′ Удар Дошлият от ЦСКА Александър Якимов напредна по крилото, влезе към наказателното и стреля, но вратарят на Пирин се справи!
18′ Домакините са окрилени от гола и под овациите на своите фенове овладяха центъра на терена, без да създават опасни ситуации.
16′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА!!! Илия Илиев засече на дузпата центриране на Селесте и с първото си опасно положение Ботев поведе – 1:0!
11′ Bнимание Силен изстрел на Хазуров минава много близо до гредата!
9′ Нервно начало на мача с повече битка и много нарушения.
8′ Bнимание Дълъг пас зад защитата на Ботев за Албин Ходза, но вратарят Митов излиза и чисти!
7′ Центриране Корнер за Пирин и нищо опасно.