Локомотив (Пд) прекърши Лудогорец и завърза интригата в efbet Лига (видео+снимки)

Локомотив (Пловдив) взе дербито на 18-ия кръг в efbet Лига, след като постигна впечатляващ успех с 3:2 над Лудогорец. “Смърфовете” дори стигнаха до обрат през първото полувреме на мача, след като допуснаха гол в началото. Абел Анисе (16) даде аванс на шампионите, а Момчил Цветанов (41) изравни. Димитър Илиев (43) с красив гол направи пълен обрата за “смърфовете”. През втората част Клаудиу Кешерю (53) изравни след точно изпълнение на дузпа. Лукас Салинас (77) оформи крайния резултат и донесе трите точки на пловдивчани. С успеха си Локомотив се изкачи на второто място във временното класиране, но пловдивчани са с мач повече от ЦСКА-София, който днес домакинства на Черно море. Така разликата между Локомотив и Лудогорец е пет точки. SPORTAL.BG

Наставникът на Локомотив Александър Тунчев заложи на всичко най-добро с което разполагаше. На вратата бе Мартин Луков, пред когото действаха Кристиан ГомисЛукас Масоеро и Диниш АлмейдаПо крилата играха Момчил Цветанов и Бирсент Карагарен, докато в средата на терена играта връзваха Петър Витанов, Лукас Салинас и Парвиз Умарбаев. В атака си партнираха Димитър Илиев и Георги Минчев.

Валдас Дамбраускас се бе спрял на Ренан дос Сантос на вратата. В защита за Лудогорец действаха Антон Недялков, Жозуе Са, Оливие Вердон и Джордан Икоко. Светослав Дяков и Абел Анисе бяха опорните халфове, пред които Кирил ДесподовКаули Оливейра и Бернард Текпетей помагаха на голмайстора Клаудиу Кешерю.

В началните десет минути на мача Локомотив на два пъти застраши вратата на Лудогорец, въпреки че не се стигна до удар. Първо Вердон пресече подаване на Димитър Илиев, а след това капитанът на “смърфовете” опита да свали топката с гърди към Георги Минчев вместо да стреля с глава.

Remaining Time -0:11
Loaded: 0%

Progress: 0%

В 16-ата минута Лудогорец поведе в резултата с гол на Абел Анисе. Огромна заслуга за попадението има Кирил Десподов, който проби мощно по левия фланг. Крилото беше намерен от Клаудиу Кешерю и още с поемането на топката спечели преднина през видимо по-бавния Кристиан Гомис. Последва подаване към втора греда, където Анисе от метър разстояние до голлинията нямаше как да сбърка.
Локомотив отговори в 21-ата минута с хубава атака, при която Бирсент Карагарен сложи топката на главата на Георги Минчев. Нападателят засече, но в аут. Четири минути по-късно Лудогорец отново проби през Гомис. Десподов пусна страхотен пас в коридор към Кешерю, а румънецът продължи към втора греда. Там с топката се размина Текпетей. Малко след това самопожертвователна намеса на Карагарен предотврати сигурен гол. Топката стигна до Текпетей, който шутира, но шпагат на крилото не позволи на футболиста на Лудогорец да отбележи.

Преди края на първото полувреме Светослав Дяков получи разтежение и напусна играта принудително. Мястото му в центъра зае Стефан Баджи. Веднага след това, в 41-ата минута, резултатът беше изравнен. Парвиз Умарбаев намери чудесно Момчил Цветанов вляво, където Икоко беше забравил за присъствието на своя опонент. Чико влезе навътре и разстреля Ренан. Сякаш влизането в игра на Баджи разстрои играта на Лудогорец и само две минути по-късно “смърфовете” направиха пълен обрат. Отново Умарбаев отне топката и подаде към Димитър Илиев, който отбеляза истински шедьовър. Капитанът на Локомотив пое и видя излезлия леко напред Ренан. Илиев копна топката и прехвърли технично стража за 2:1.
В 53-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Кристиан Гомис, който отново показа, че изостава в бързината си спрямо фланговите футболисти на “орлите”. Този път той наруши правилата срещу Текпетей, събаряйки го в наказателното поле. С изпълнението на дузпата се нагърби Клаудиу Кешерю, който прати Луков в обратния ъгъл.

В 59-ата минута Лукас Масоеро засече центриране на Умарбаев, но топката срещна страничната греда. Три минути по-късно Кирил Десподов получи топката, нагласи си я на десния крак и стреля, но Гомис блокира удара. В 70-ата минута Клаудиу Кешерю стреля от далечна дистанция и опитът ми не бе никак лош. Топката премина на сантиметри от лявата греда на Луков.

В 75-ата минута Локомотив пропусна много добра възможност за трети гол. Контраатака, започната от Георги Минчев, завърши с подаване към Бирсент Карагарен. Той влезе в наказателното поле и пробва нещо средно между удар и пас към втора греда. Там Диниш Алмейда се хвърли, за да засече с шпагат, но не успя да насочи топката в мрежата.

В 77-ата минута Лукас Салинас отново изведе пловдивчани напред в резултата и грешка от страна на Ренан. Дейвид Малембана, появил се в игра през второто полувреме, изпълни пряк свободен удар. Шутът му беше много коварен и падна пред погледа на Ренан, който изпусна топката. Салинас Беше най-съобразителен и отблизо не сбърка.

В добавеното време на мача Мартин Луков направи феноменално спасяване срещу Каули Оливейра, с което подпечата успеха на Локомотив.