Какъв дебют на Кайседо! ЦСКА-София вече е на три точки зад Лудогорец (видео+галерия)

ЦСКА-София вече е само на три точки от лидера Лудогорец след труден домакински успех с 1:0 над Черно море в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. В герой за червените се превърна дебютантът Жорди Кайседо, който реализира единственото попадение в 68-ата минута.

Заместникът на продадения в Ростов Али Соу вкара атрактивен гол, след като се извиси във въздуха и прониза противниковата врата с кинжален удар с глава. Така еквадорецът доближи своя отбор до Лудогорец, а следващата седмица предстои двубой между двата тима в Разград.

Иначе срещата бе равностойна, изпълнена с много единоборства и битка по целия терен, но без реални голови положения с изключение на това в 68-ата минута.

Първата добра ситуация отиде в актива на гостите. Родриго стреля силно в 3-ата минута, но над напречната греда. Червените отговориха с шут от фаул на Вион, който мина през стената, но излезе в аут.

В 34-ата минута Панов опита да изненада Бусато с удар от далечна дистанция, който излезе покрай дясната греда. 180 секунди по-късно Родриго центрира отдясно, Занев не изчисти по най-добрия начин, топката попадна в Панайотов, който шутира от десетина метра, но над вратата.

Нещата не се промениха и след почивката. През втората част червените имаха някакво териториално надмощие, но без да притесняват кой знае колко отбраната на гостите.

В 57-ата минута Вион можеше да получи втори жълт картон. Халфът не прецени добре една ситуация и изрита в корема противников състезател, но се размина само с предупреждение.

Четири минути по-късно Дюлгеров не се намеси убедително след пробив и шут на Пеняранда, но извади късмет, че изпуснатата топка не попадна в играч на червено.

Така се стигна до 68-ата минута, когато домакините отбелязаха с първото си по-чисто положение. Тиаго центрира отдясно, Кайседо надскочи Димов и вкара с глава за 1:0.

Черно море опита да отговори с шут на Касми в 76-ата минута от 25 метра, но Бусато изби.

До края на двубоя варненци се пренесоха по-осезаемо в половината на гостите, но червените демонстрираха организирана игра в отбрана и не позволиха на съперника да застраши сериозно Густаво Бусато.

ЦСКА-СОФИЯ – ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Жорди Кайседо 68

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 21. Юга, 20. Тиаго, 18. Мазику, 24. Синклер, 9. Пеняранда, 30. Кайседо

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 27. Димов, 28. Дробаров, 2. Панов, 71. Панайотов, 77. Велев, 10. Илиев, 23. Гарсия, 72. Родриго, 20. Гомеш